Skall Studio: Jutlandzkie wrzosy, piasek i słońce

W przyszłym tygodniu startuje długo wyczekiwany Kopenhaski Tydzień Mody. Z tej okazji bierzemy pod lupę kolejną skandynawską markę, która zaprezentuje swoją kolekcję podczas wydarzenia.

Skall Studio zostało założone w 2014 roku przez siostry Julie & Marie Skall. Rodzeństwo dorastało w Danii, w północnej Jutlandii, określanej jako kraina wrzosów, piasku i słońca. To właśnie natura staje się nieodłączną częścią ich kolekcji, czy też szeroko rozumianej strategii zrównoważonego rozwoju.

Marka znana jest z produkcji ubrań z wyłącznie naturalnych tkanin, posiadających certyfikat GOTS. Ponadczasowość, to główne motto, za którym podąża duńskie rodzeństwo chcące tworzyć modę w lepszy sposób. Projekty sióstr Skall są proste, eleganckie, kobiece i trwałe.

Zgodnie z filozofią brandu, każdy nabywający ich produkty ma prawo do darmowych napraw wszystkich modeli. Od samego początku dzianiny sygnowane przez Skall Studio były produkowane w Danii. Korzystając z narodowego dziedzictwa regionu są przędzone w jednej z ostatnich działających przędzalni w kraju, a następnie trafiają również do ostatniej zachowanej fabryki dziewiarskiej w regionie.

Butik Skall Studio znajduje się w Kopenahdze przy ulicy Strandstræde 21. Najnowszą kolekcję na jesień zimę poznamy już 1 lutego o godzinie 11 podczas Copenhagen Fashion Week.