fot. materiały prasowe

Cormio Jesień-Zima 2023/2024

Ludzie mówią, że piłka nożna to życie, ale jeśli ta gra jest metaforą społeczeństwa, to nie idzie dobrze. Na pokaz mody Cormio na sezon jesień-Zima 2023/2024 bierze udział w najbardziej męskim świecie, włoskim futbolu.

To całkowicie żeński „metaświat” aby przypomnieć, że sport kobiet jest nadal symbolem naszego statusu w społeczeństwie. W zamian za odwagę, zawodniczki wszelkiego rodzaju muszą pracować dwa razy ciężej, aby zostać rozpoznanym. Muszą też uzbroić się w cierpliwość i znosić jedną próbę za drugą. Oczekujemy, że odbiją się, bez względu na to, jak mocno upadają.

Dobra wiadomość jest taka, że ich sukces nie należy do nikogo innego. Jeśli chcesz do nich dołączyć, musisz zacząć od uznania ich mocy, dziewczęcej siły i odporności, czy to fantazja emo-rockowej księżniczki w tonacji Betsey Johnson, czy jak David Beckham.

Dziewczęcość to stan umysłu przesiąknięty żądzą zemsty. Kolekcja Corni jest w tym duchu, ze spontanicznością przeplataną nostalgicznymi sportowymi strojami. Raglanowe rękawy, termiczne piżamy i kołnierzyki typu rugby wpadają z radością w lśniący uścisk surowego jedwabnego szyfonu.

W kolekcji piłki futbolowe znajdują drugie życie jako torebki. Seksistowskie obelgi są wydrukowane na swetrach na srebrnej folii.