fot. materiały prasowe

Deni Cler Jesień-Zima 2023/2024

W Warszawie, odbył się pokaz najnowszej kolekcji Deni Cler na sezon jesień-zima 2023/2024. W niepowtarzalnej scenerii, pełnej subtelnego prestiżu, pojawiło się wielu znamienitych gości ze świata mody, biznesu, mediów, kultury i sztuki. Królowała dyskretna elegancja – ponadczasowa stylistyka – motyw przewodni najnowszej kolekcji Deni Cler Milano, gdzie minimalistyczna forma łączy się z najwyższą jakością. 

W pojęciu quiet luxury mieści się esencja tego nurtu – zmysłowość, luksus, ale bez przepychu, i ponadczasowość. Taka właśnie jest najnowsza kolekcja Deni Cler Milano. Dominują w niej klasyczne fasony, idealne dla kobiet z charakterem, ceniących jednocześnie komfort i elegancję. Jesienno-zimowe zestawy zaprojektowano w stonowanej kolorystyce i z wykorzystaniem włoskich tradycji marki modowej.

Oprócz kultowej czerni i szarości, na wybiegu pojawiły się także beże, brązy wraz z ulubionym kolorem – écru. Nie zabrakło także mocniejszych akcentów, które znakomicie podkreślają kobiecą naturę. Rubinowa czerwień, malachitowa zieleń i ekspresyjna magenta stanowią doskonały wybór na wyjątkowe wyjście czy odważne, streatwearowe stylizacje.

W nadchodzącym sezonie nasi projektanci zabiorą nas w podróż dookoła świata, zatrzymując się w znanych hotelach takich jak Ritz, Sheraton czy Waldorf-Astoria. Te miejsca mają swój styl, fascynują bogactwem wystroju wnętrz. By dobrze się w nich poczuć, trzeba właściwie się ubrać i ciekawie wyglądać. Chciałabym, aby nowa kolekcja Deni Cler zaczarowała dyskretną elegancją i szlachetnością. To powrót do włoskich korzeni marki, gdzie królują „tkanina i konstrukcja.

Iwona Kossmann, prezes Deni Cler

Quiet luxury by Deni Clear to absolutny wyróżnik kolekcji Jesień – Zima 2023. Lusso discreto stanowi potwierdzenie najwyższej jakości krawiectwa. W kolekcji zaprezentowane zostały najmodniejsze spodnie dzwony, kombinezony oraz charakterystyczne sukienki maxi z akcentami retro. Zobaczyliśmy klasyczne kroje, przełamane w bardzo ciekawy sposób, a do tego wspaniałe kolory – wśród nich beże, błyszczące i złote tkaniny. Zestawy zaprojektowano i wykonano w trendzie zrównoważonej mody. Wykorzystano do tego celu jakościowe wełny i jedwabie, a także materiały organiczne i tkaniny ekologiczne. 

W tegorocznej jesienno-zimowej kolekcji Deni Cler przeważają ponadczasowe, gładkie tkaniny. Dzięki klasycznym fasonom oraz stonowanym i jednolitym materiałom powstała modna szafa kapsułowa. Po prostu dyskretny luksus!

Deni Cler rozwinęła swoje charakterystyczne linie modowe, które stanowią integralną część jej tożsamości. W kolekcji ważne miejsce zajęły klasyczne i ponadczasowe płaszcze, jak i modele śmiało nawiązujące do obowiązujących trendów. W kolekcji znalazły się także wiodące produkty, które wyróżniają włoską markę na rynku, tj. damskie garnitury i garsonki. Produkty te utrzymano w biznesowej stylistyce połączonej z dyskretną elegancją.

Najnowsza oferta Deni Cler została rozszerzona o linię sukienek wizytowych i wieczorowych, które budzą największe zainteresowanie wśród kobiet. Stanowią one jeden z najbardziej pożądanych elementów kolekcji „Quiet Luxury by Deni Cler.

Partnerem strategicznym pokazu mody była Klinika Estell. O makijaż zadbała marka Sisley, a o włosy Kevin Murphy. Piękny, hotelowy klimat został stworzony przez Galerię Heban. Alkoholowe specjały przygotowała marka Campari.