fot. materiały prasowe

Baum und Pferdgarten Jesień-Zima 2024/2025: Miłość i przyjaźń od 25 lat

Ikoniczny duet mody – Baum und Pferdgarten, niedawno uczcił niezwykły jubileusz, prezentując wyczekiwaną kolekcję zatytułowaną „Miłość i Przyjaźń od 1999 roku”. W ramach obchodów 25 lat kreatywnej synergii między Dyrektorami Kreatywnymi, Rikke Baumgarten i Helle Hestehave, kolekcja oddaje trwałe partnerstwo, które ukształtowało ponadczasowy już wizerunek marki.

Sezon Jesień-Zima 2024/2025, to harmonijne połączenie klasycznej elegancji i pełnej werwy zabawy, ukazujące w każdym detalu charakterystyczne style Dyrektorów Kreatywnych. Od klasycznych koszul ozdobionych błyszczącymi detalami po śmiałe wzory, takie jak ujmujący wzór zebry czy reinterpretowany wzór lamparta w hipnotyzujących odcieniach niebieskiego, kolekcja doskonale oddaje ducha podróży Baum und Pferdgarten.

Paleta kolorów to mieszanka bogatych odcieni niebieskiego, głębokiej zieleni, brązów, eleganckiej szarości i delikatnego różu, dodając dodatkową warstwę wszechstronności kolekcji. Kolekcja płynnie łączy różne jakości z wyrazistymi detalami, ukazując harmonię między eleganckimi a radosnymi elementami – to odzwierciedlenie długotrwałego partnerstwa.

Debiut kolekcji miał miejsce 31 stycznia podczas Copenhagen Fashion Week w Set-Up Studio na wyspie Refshaleøen w Kopenhadze. Wybieg, ozdobiony efektownymi poruszającymi się żyrandolami, zamienił ciemne pomieszczenie w fascynującą przestrzeń zaprojektowaną przez Nikolaja Lorentza Mentze, założyciela Studio 0405. Aby wzmocnić atrakcyjność pokazu, delikatny konfetti opadał jak śnieg.

Na wybiegu pojawiła się mieszanka przyjaciół i modelek, które odegrały kluczową rolę w 25-letniej historii marki, obok nowych twarzy reprezentujących przyszłość Baum und Pferdgarten. Podczas prezentacji na wybiegu pojawiła się także specjalna koszulka z nadrukiem „Miłość i Przyjaźń od 1999 roku”, dostępna do zakupu wyłącznie w internetowym sklepie Baum und Pferdgarten oraz we flagowym butiku w Kopenhadze zaraz po pokazie.

Nawiązując do wielkiej historii marki, na wybiegu pojawił się także archiwalny element. Modelki ozdabiały ręcznie wykonane biżuterie autorstwa Yours Truly by Peter Jensen dla Baum und Pferdgarten, długoletniego przyjaciela domu mody. Dodatkowo, przedsmak nadchodzącej współpracy z ikoniczną marką obuwia sportowego, Etonic, dodawał ekscytującego elementu pokazowi.