fot. materiały prasowe

Kolorowa eksplozja: IKEA i Raw Color prezentują kolekcję TESAMMANS

Kolor jest potężnym wyrazem osobowości, który może pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie i rozjaśniać nasze przestrzenie. Wspólnie z holenderskim duetem projektantów Raw Color, IKEA prezentuje limitowaną kolekcję TESAMMANS, zawierającą codzienne przedmioty, które inspirują ludzi do przynoszenia radości i kolorowego charakteru do swoich domów.

Kolory mają moc wywoływania emocji i transformowania przestrzeni życiowych, a ich wizualny wyraz zmienia się, gdy oddziałują ze światłem, materiałami, ruchem i sobą nawzajem. We współpracy z Raw Color, IKEA stworzyła kolekcję TESAMMANS – eksplorację tego, w jaki sposób kolory oddziałują ze swoim otoczeniem, aby wzajemnie się uzupełniać i ożywiać nasze domy.

Kolekcja została zaprojektowana, aby podkreślać, w jaki sposób kolor może przekształcać codzienne przedmioty, jednocześnie inspirując więcej osób do odkrywania jego pozytywnych emocjonalnych efektów.

TESAMMANS czerpie inspirację z charakterystycznego języka projektowego Raw Color i ich zdolności do tworzenia unikalnych połączeń między kolorami, materiałami i kształtami. Współpraca łączy ich kreatywną stronę z wiedzą na temat wyposażenia domu IKEA, co daje przystępną cenowo kolekcję 18 przedmiotów, obejmujących meble, tekstylia i dekoracje. Każdy element skupia się na nieoczekiwanym, a jednocześnie harmonijnym kolorze, zaskakujących połączeniach barw i zabawnych wzorach.

Mamy emocjonalne i intuicyjne podejście do koloru, eksplorując, jak różne odcienie oddziałują na siebie nawzajem. Kolory nigdy nie są samotne. Potrzebują towarzystwa, podobnie jak w przepisie, gdzie znalezienie właściwej równowagi jest kluczowe dla tego, aby obiekt naprawdę błyszczał.

Christoph Brach, Raw Color

Kolekcja eksploruje również filozofię projektowania Raw Color skupioną na transformacyjnej naturze koloru. Znaczące jest to zwłaszcza w przypadku pościeli TESAMMANS, która prezentuje ten pomysł za pomocą graficznych linii i jednolitych kolorów, które zdają się mieszać w jeden odcień z daleka, ale z bliska pojawiają się oddzielne barwy.

Motyw ten kontynuowany jest w kloszach lamp, dostępnych w dwóch rozmiarach – do zawieszenia lub umieszczenia na stole. Dzięki stosowanemu projektowi, który obejmuje trzy klosze, przechodzące od ciemniejszych do jaśniejszych tonów, tworzą się różne refleksje, gdy włączymy światło.

Zegar ścienny, łączący sztukę dekoracyjną z inżynierią, stanowi doskonały przykład różnorodności oferowanych przez kolekcję przedmiotów i wprowadza element interaktywny poprzez swoje stałe ruchy. System przechowywania na kółkach, prezentuje odważne kolory w projekcie zarówno solidnym, jak i eleganckim.

Dzięki TESAMMANS chcemy inspirować ludzi do wyrażania siebie i przynoszenia radości do ich codziennego życia. To współpraca, która umożliwia ludziom dodawanie unikalnych elementów wzorniczych i tworzenie kolorowych przestrzeni odzwierciedlających ich osobowość. Unikalne podejście twórcze Raw Coloru zainspirowało nas i zmusiło do pracy z kolorami w nowych sposób.

Maria O’Brian, Lider Kreatywny w IKEA of Sweden

Demonstruje to, jak żywa paleta kolorów i graficzne linie Raw Coloru łączą się z jakością IKEA, tworząc funkcjonalny element, który się wyróżnia. Kolekcja TESAMMANS zostanie wprowadzona na wszystkie rynki IKEA w kwietniu 2024 roku.