fot. materiały prasowe

ATLEIN Jesień-Zima 2024/2025: Odkryj nową galaktykę

Nowa kolekcja ATLEIN na sezon jesień-zima 2024/2025 jest jak podróż w nieznane, gdzie tajemnica, sensualność i seksualność splatają się w jedną fascynującą całość. Inspiracją dla projektanta, Antonina Trona, stały się ulubione filmy science fiction, które przeniknęły do kolekcji, nadając jej charakterystyczny, futurystyczny urok.

Wśród bohaterek, które stały się ikonami SF i silnych kobiet, znalazły się Scarlett Johansson w „Under the Skin” oraz Natalie Portman w „Annihilation” – obie wcielające się w rolę „ostatniej dziewczyny”, walczącej i przeżywającej w niemożliwych warunkach. To właśnie ich siła, seksualność i kontrola nad własnym losem stanowiły główne źródło inspiracji dla nowej kolekcji.

W lookach połączono elementy odzieży użytecznej z hiperfemininnością, tworząc niezwykłe konstrukcje, które podkreślają i eksponują ciało. Klasyczne suknie ATLEIN zostały unowocześnione poprzez dodanie ochronnych kapturów, metalowych zamków i sprzączek, które sprawiają, że ubrania przypominają skafandry nurka, zapewniając jednocześnie subtelność i siłę.

Sylwetka jest świadomie dopasowana do ciała,, często wydłużona, jakby nie w pełni związana z ziemią. Konstrukcja odzieży to serce pracy Antona – tkaniny są ciągnięte, marszczone, wiązane, formowane wokół ciała, tworząc niezwykłe efekty wizualne.

Nowe, innowacyjne tkaniny dodają kolekcji mineralnego, obcego charakteru: srebrno-pokryty dżersej, kryształowa siatka, łuskowaty pająk i cracknyl – tkanina haute couture o powierzchni przypominającej meteoryt, pierwotnie stworzona przez Cristóbala Balenciagę.

Klasyczne tkaniny, takie jak lśniący dżersej wiskozy, żebrowana wiskoza, voile de jersey i elastyczna koronka, nadal stanowią ważny element kolekcji. Antonin kontynuuje również eksplorację wegańskich alternatyw dla skóry, tworząc specjalny dżersej pokryty, który imituje efekt skóry nubukowej i zamszowej.

Kolekcja ATLEIN na sezon jesień-zima 2024/2025 to nie tylko zbiór ubrań, to opowieść o sile, kobiecości i wyjątkowej relacji między człowiekiem a przyszłością. Jest to hołd dla odwagi, determinacji i niezależności, którymi kobiety inspirują się każdego dnia.