fot. materiały prasowe

IKEA na wiosnę 2024: Harmonia natury, wabi-sabi i odważna kreatywność

Nadejście cieplejszych dni to czas, gdy wnętrza naszych domów pragną odświeżenia, a my szukamy inspiracji, by wprowadzić do nich nowy, wyjątkowy charakter. Wiosenne nowości IKEA oferują nam możliwość wkroczenia do świata pełnego kolorów, naturalnych materiałów oraz inspirujących wzorów prosto z natury.

W nowych kolekcjach odnajdziemy dwa nurty stylistyczne: nowoczesny oraz nowoczesny skandynawski. Pierwszy z nich charakteryzuje się kontrastową mieszanką kolorów, odważnymi geometriami i śmiałymi kombinacjami tekstur. Drugi natomiast wyróżnia się harmonią, lekkością oraz prostotą formy, przy zachowaniu neutralnych kolorów i naturalnych materiałów.

Wiosną 2024 IKEA prezentuje również trendy z japońskim akcentem, inspirując się sztuką „wabi-sabi”, czyli celebrowaniem niedoskonałości i ulotności życia. Nowoczesne interpretacje tradycyjnych form w kolekcji SÖTRÖNN nadają wnętrzom szyku i elegancji, zachowując jednocześnie ducha tradycji. Dodatkowo, produkty z kolekcji FRÖDD, inspirowane naturą i stworzone we współpracy z przedsiębiorstwami społecznymi w Indiach, dodają wnętrzom ciepła i harmonii.

Jednym z wyjątkowych elementów oferty jest wisząca lampa YTLÄGE, emanująca spokojem i czystością. Jej prosta forma może rozświetlić pomieszczenie przytłumionym światłem, wprowadzając do niego ciepło i przytulność, lub też, po pociągnięciu za sznurek, otworzyć się niczym kwiat, zmieniając atmosferę.

Nowości IKEA to również połączenie funkcjonalności z pięknem natury. Kubki PIGGÅL, wykonane z wysokiej jakości materiałów i inspirowane barwami wiosennego lasu, nie tylko cieszą oko swoim designem, ale także zapewniają komfort użytkowania.

Energia i radość wprowadzają do naszych domów dynamiczne wzory oraz soczyste kolory, jakie można znaleźć w nowej pościeli i poduszkach. Obrazy PJÄTTERYD stanowią prawdziwe dzieła sztuki, idealne do nowoczesnych i klasycznych wnętrz, dodając im charakteru i wyrazistości.

Poza tym, IKEA zachęca do ożywienia wnętrz za pomocą roślin, które nie tylko dodają uroku, ale także pozwalają nam poczuć kontakt z naturą. W ofercie znajdziemy również niezwykle stylowe akcesoria do pielęgnacji roślin, takie jak konewka FÖRENLIG, która nie tylko jest praktycznym narzędziem, ale również efektownym elementem dekoracyjnym.

Nowości IKEA będą dostępne od kwietnia 2024 r. w sklepach stacjonarnych, online oraz w Aplikacji Mobilnej IKEA, a linie limitowane, takie jak SÖTRÖNN i FRÖDD, będą dostępne do października 2024 r. IKEA zaprasza do zakupów w nowych, niższych cenach, zapewniając każdemu możliwość stworzenia lepiej pomyślanego domu, który odzwierciedla naszą osobowość oraz pozwala nam cieszyć się życiem w pełni.