fot. materiały prasowe

Prapremiera sztuki „Vanitas” w Teatrze Współczesnym: Czarna komedia o rodzinnych sekretach

W Teatrze Współczesnym zbliża się moment, który wielbiciele teatru z utęsknieniem wyczekiwali – prapremiera polska sztuki „Vanitas” autorstwa Valérie Fayolle. To wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku o godzinie 19:00 na Głównej Scenie, zapowiada się jako prawdziwa uczta dla miłośników czarnej komedii i intrygujących, rodzinnych dramatów.

Akcja „Vanitas” obraca się wokół rodziny, której pozory szacowności i zgody ukrywają burzliwe relacje i głęboko skrywane tajemnice. Ojciec rodziny, były deputowany do parlamentu, podejmuje niezwykłą decyzję: zwołuje swoje skłócone dzieci, aby postawić im ultimatum – pojednanie się lub ryzyko utraty dziedzictwa. To właśnie ta sytuacja wywołuje lawinę wydarzeń, które prowadzą do odkrycia bulwersujących sekretów rodzinnych.

Reżyseria podjęta przez Macieja Englerta, scenografia Marcin Stajewskiego oraz muzyka Mateusza Dębskiego, zapowiadają niezwykłą podróż przez świat dramatu i komedii, gdzie humor miesza się z makabrycznymi zwrotami akcji. Wspaniała obsada, w której znajdują się takie znakomitości jak Leon Charewicz, Marta Lipińska czy Szymon Mysłakowski, zapewni niezapomniane wrażenia teatralne.

„Vanitas” obiecuje być nie tylko sztuką, która rozbawi i zaskoczy, ale także skłoni do refleksji nad naturą ludzkich relacji i mrocznymi stronami ludzkiej natury. To przekaz, który połączony z wybitnym wykonaniem artystycznym zapowiada wieczór pełen emocji i niespodzianek.

Nie przegap okazji, by być częścią tej wyjątkowej premiery, która na długo zapadnie w pamięć i rozbudzi dyskusje o istocie życia i vanitas, czyli próżności, która ukrywa się za pozorami. Teatr Współczesny zaprasza na niezwykłą podróż przez świat tajemnic i emocji – czy jesteś gotowy na to doświadczenie?