fot. materiały prasowe

Polskie stroje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu: Połączenie sportu i mody

W trakcie ceremonii premierowej przed Igrzyskami XXXIII Olimpiady w Paryżu 2024 Polski Komitet Olimpijski zaprezentował niezwykłą kolekcję strojów przygotowanych specjalnie dla naszych olimpijczyków i paraolimpijczyków. W historii pierwszy raz za projekt strojów dla polskich reprezentantów odpowiedzialne były dwie wyjątkowe marki: adidas i BIZUU.

Świętując stulecie udziału polskich sportowców w igrzyskach olimpijskich, Polski Komitet Olimpijski przedstawił również nowe logo reprezentacji – Team PL. Wydarzenie miało wyjątkowy charakter, nie tylko ze względu na prezentację nowych strojów, ale także ze względu na obecność potomków pierwszych polskich medalistów olimpijskich, co dodatkowo podkreślało bogatą historię polskiego sportu.

Kolekcja olimpijska BIZUU to hołd dla narodowej historii, kultury i tradycji. Projekty marki doskonale łączą się z osiągnięciami polskich sportowców na arenach olimpijskich, wykorzystując inspiracje z mody przedwojennej i powojennej. Wyjątkowym elementem kolekcji jest specjalnie zaprojektowany print, który zawiera motywy roślinne oraz wzory koronki, odwołujące się do polskiego dziedzictwa i rękodzieła. Każdy detal został starannie wykonany przez zespół grafików BIZUU, nadając projektom niepowtarzalny charakter.

Natomiast marka adidas postawiła na ikoniczną prostotę i nowoczesny styl. Stroje sportowe zaprojektowane przez adidasa cechuje minimalizm, który podkreśla pewność siebie sportowców i zapewnia im maksymalny komfort. Dynamiczny font, inspirowany płomieniem sportowej pasji, dodaje kolekcji energii i symbolizuje wewnętrzny ogień polskich sportowców.

Współpraca adidasa i BIZUU z Polskim Komitetem Olimpijskim to nie tylko wyjątkowe wyróżnienie, ale także możliwość podkreślenia polskiego dziedzictwa i osiągnięć zarówno w sporcie, jak i w świecie mody. Te unikalne projekty z pewnością przyciągną uwagę nie tylko fanów sportu, ale także miłośników mody na całym świecie.

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu już 26 lipca, a polscy sportowcy będą reprezentować kraj w wyjątkowych strojach, które łączą w sobie ducha sportu i pasję mody.