fot. materiały prasowe

„The Tortured Poets Department”: Nowy album Taylor Swift już jest!

Taylor Swift zaskoczyła fanów – wyczekiwany „The Tortured Poets Department” okazał się podwójnym albumem. O 8:00 czasu polskiego w serwisach cyfrowych pojawiła się nowa wersja „The Tortured Poets Department: The Anthology”, wzbogacona o 15 utworów.

„The Tortured Poets Department” to następca świetnie przyjętego „Midnights” z 2022 roku, które otrzymało Grammy w kategorii Album roku. Była to czwarta statuetka za album w dorobku artystki. Na nowy album Taylor Swift zaprosiła stałych współpracowników. W roli producentów pojawili się Jack Antonoff i Aaron Dessner. „The Tortured Poets Department” zawiera dwa duety: „Fortnight” z Post Malone i „Florida!!!” z Florence + the Machine.

„The Tortured Poets Department” to antologia nowych utworów, które opowiadają o wydarzeniach, wrażeniach i emocjach z ulotnego i fatalistycznego momentu w czasie – momentu, który był jednocześnie fantastyczny i pełen trosk w równym wymiarze. Ten czas życia autorki już się skończył, rozdział został zamknięty i zabity deskami. Nie ma nikogo do pomszczenia, porachunków do wyrównania, bo rany się zagoiły. Po chwili auto-refleksji, większość tych ran została zadana samodzielnie. Autorka głęboko wierzy, że nasze łzy stają się święte w formie atramentu na kartce. Gdy wypowiemy swoje najsmutniejsze historie na głos, uwalniamy się od nich.

Dwie godziny po oficjalnej premierze (północ w strefie czasowej EST, 6:00 rano czasu polskiego), do serwisów cyfrowych trafiła rozszerzona wersja albumu: „The Tortured Poets Department: The Anthology”. Artystka napisała wówczas:

Oto niespodzianka o 2 w nocy: „The Tortured Poets Department” to sekretny PODWÓJNY album. Napisałam tak wiele udręczonej poezji przez ostatnie dwa lata i chciałam się nią z wami podzielić, więc przed wami druga część TTPD: The Anthology. 15 dodatkowych utworów. Teraz ta historia nie jest już moja… jest cała wasza.

Album „„The Tortured Poets Department” jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych oraz sklepach muzycznych.