Szymon Kowalczyk: „Polish-ed trash, czyli wypolerowane śmieci”

„Polish-ed trash, czyli wypolerowane śmieci” to tytuł najnowszej wystawy fotografii Szymona Kowalczyka, działającego pod pseudonimem „algidaphotos”. Wystawę można zobaczyć w nowopowstałej galerii fotografii „Varsophie”, przedstawia zbiór najważniejszych przełomowych prac w życiu Szymona. Jej kuratorem jest Piotr Pronobis.

Wystawa to zbiór 20 moich własnych fotografii, w różnych formatach, które przedstawiają postaci głównie w pozycjach stojących. Można powiedzieć, że są nijako pomnikami. Selekcjonując prace, chciałem zbudować wrażenie, że oglądający zostaje osaczony. To osoby fotografowane oglądają odwiedzających. Atakują z każdej strony, nawet z sufitu

Szymon Kowalczyk

Już 06.05 o godzinie 20:00 odbędzie się finisaż wystawy, podczas którego oprócz wydruków i fotografii będzie można zobaczyć również premierę pierwszego filmu Szymona pt. „Bażant”. Goście będą mieli okazję nie tylko podziwiać prace artysty, ale także poznać go bliżej i porozmawiać z nim na temat jego inspiracji i procesu twórczego.

Szymon Kowalczyk jest fotografem, reżyserem oraz artystą wizualnym zajmującym się modą i sztuką. Obecnie kończy edukację na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Jego prace były prezentowane na licznych wystawach, m.in. podczas Festiwalu Nowej Sztuki we Frankfurcie nad Odrą w Niemczech.

Współpracuje z artystami z branży muzycznej, tworząc i reżyserując obrazy do teledysków. Pracował m.in. z Margaret, duetem Kacperczyk, czy Adim Nowakiem. Jego prace publikowane są w renomowanych magazynach, w tym u nas na oczy-mag.pl. Jego zaangażowanie w sztukę przekracza granice konwencji, otwierając nowe możliwości wyrazu i inspirując innych do kreatywności.