fot. materiały prasowe

FashiON! Wrocław Fashion Week 2024: Moda, sztuka i świadomość ekologiczna

Już za chwilę, w dniach 24-26 maja, Wrocław stanie się modową stolicą Polski dzięki tegorocznej edycji FashiON! Wrocław Fashion Week 2024. W Dawnej Pralni na Przedmieściu Oławskim odbędzie się trzydniowe święto mody, pełne pokazów, targów oraz debat, które z pewnością przyciągnie zarówno miłośników mody, jak i osoby zainteresowane zrównoważonym rozwojem oraz przyszłością branży.

Więcej niż pokazy mody

W programie znajdziemy ponad 45 pokazów projektantów z całej Polski, co jest imponującą liczbą nawet jak na tak duże wydarzenie. Projektanci będą prezentować swoje najnowsze kolekcje, ukazując różnorodność stylów i podejść do mody. FashiON! to jednak coś więcej niż tylko modowe show. Organizatorzy przygotowali Targi Mody Wysokiej oraz Targi Mody Vintage, które pozwolą odkryć zarówno najnowsze trendy, jak i klasyczne, nieśmiertelne stylizacje.

Moda z misją

Tegoroczna edycja FashiON! kładzie szczególny nacisk na zrównoważoną modę. Projektanci z całej Polski, w tym absolwenci i studenci renomowanych szkół artystycznych jak Krakowskie Szkoły Artystyczne, ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie, pokażą, jak można tworzyć modę w sposób odpowiedzialny. Wykorzystanie materiałów z odzysku, biodegradowalnych tkanin i naturalnych barwników to tylko niektóre z podejść, jakie zobaczymy na wybiegach.

Debaty, wiedza i inspiracje

Oprócz pokazów, uczestnicy FashiON! będą mieli okazję wziąć udział w debatach na temat przyszłości mody i recyklingu. To ważne rozmowy, które mogą kształtować świadomość konsumentów i branży. Dopełnieniem modowych wrażeń będą występy i koncerty lokalnych artystów, które wprowadzą w atmosferę kreatywności i twórczego fermentu.

OCZY.MAG dumnym partnerem

Nie możemy nie wspomnieć, że OCZY.MAG jest dumnym partnerem FashiON! Wrocław Fashion Week 2024. Jako strona poświęcona modzie, kulturze i sztuce, z ogromną radością wspieramy wydarzenia, które łączą te trzy elementy w jedną, inspirującą całość.

FashiON! Wrocław Fashion Week 2024 to nie tylko okazja do podziwiania pięknych kreacji, ale przede wszystkim do zrozumienia, jak można połączyć modę z troską o naszą planetę. To wydarzenie, którego nie można przegapić, jeśli jesteście ciekawi przyszłości mody w Polsce.

Zarezerwujcie więc czas w swoich kalendarzach na 24-26 maja i do zobaczenia we Wrocławiu!