fot. Maciej Czyżewski

Orange Warsaw Festival 2024: Euforia muzyki i różnorodności

Tegoroczny Orange Warsaw Festival już za nami! Jubileuszowa, piętnasta edycja tego wyjątkowego wydarzenia przyciągnęła aż 45 000 miłośników muzyki. Przez dwa dni Tor Wyścigów Konnych Służewiec tętnił życiem, stając się areną dla różnorodnych artystów – od wschodzących talentów po światowe gwiazdy.

Jednym z głównych punktów programu była Nicki Minaj, która wystąpiła w ramach swojej trasy „Pink Friday 2 World Tour”. Jej show, będące przeglądem wieloletniej kariery zbudowało niezwykłą więź z fanami. The Prodigy z kolei dostarczyli solidną dawkę energii, przynosząc wspomnienia z ich ponad trzydziestoletniej działalności na scenie muzycznej.

Chociaż z powodów logistycznych koncert Yeata został przesunięty na drugi dzień, nie zniechęciło to jego najwierniejszych fanów. Ken Carson i Skepta również dostarczyli hip-hopowej energii, która porwała publiczność w piątkowy wieczór.

Troye Sivan zaprezentował show, które udowodniło, że jest na drodze do globalnej dominacji w popie. Jego występ był pełen tańca, efektów scenicznych i odkrywania własnej seksualności. Jungle roznieśli pozytywną energię po całym terenie festiwalu, a Jessie Ware pokazała, że jej klasa jest niepodważalna. Omar Apollo, mimo zmęczenia trasą, dał niezapomniany koncert, czerpiąc energię od polskiej publiczności.

Yungblud przypomniał o znaczeniu szacunku dla różnorodności, podkreślając, że te wartości są fundamentem Orange Warsaw Festival. Artysta zachęcił również do aktywnego udziału w nadchodzących wyborach do Europarlamentu.

Na Warsaw Stage również nie brakowało emocji. Kenya Grace, Tommy Cash i Libianca oczarowali publiczność swoimi występami. Polscy artyści, od debiutantów jak Nita i Dawid Tyszkowski, przez rosnące gwiazdy jak Kaśka Sochacka, po ugruntowane nazwiska jak Mrozu, PRO8L3M i Kwiat Jabłoni, rozgrzali publiczność swoimi koncertami.

Orange Warsaw Festival wyróżnia się nie tylko różnorodnością muzyczną, ale także atmosferą bezpieczeństwa i równości, którą tworzy dla swoich uczestników. Dzięki sponsorom, miastu Warszawa i partnerom, to wydarzenie pozostaje jednym z najważniejszych punktów na muzycznej mapie Europy. Do zobaczenia na Orange Warsaw Festival 2025!