fot. materiały prasowe

Orient Express: Legenda powraca na tory

Nie ma wielu marek, które mogą pochwalić się tak bogatą historią i legendą jak Orient Express. Ten luksusowy pociąg, którego pierwsza podróż miała miejsce w 1883 roku, od dawna kojarzy się z elegancją, przygodą i wyrafinowaniem. Teraz, dzięki współpracy Accor i LVMH, Orient Express wkracza w nową erę, łącząc tradycję z nowoczesnością i wyznaczając nowe standardy w świecie luksusowych podróży.

W 2022 roku Accor przejął Orient Express, planując rozwój nowych, ikonicznych przedsięwzięć obejmujących pociągi, hotele i statki żaglowe. To przejęcie zapoczątkowało renesans tej legendarnej marki. Teraz, z partnerstwem z LVMH, Orient Express przyspiesza ten proces, stawiając na wyjątkowe doświadczenia podróżnicze, które od lat przyciągają najbardziej wymagających klientów.

Najbliższe lata przyniosą kilka przełomowych momentów w historii Orient Express. Planowane jest otwarcie nowych hoteli w Rzymie i Wenecji, co z pewnością przyciągnie miłośników luksusu z całego świata. Ponadto, w 2026 roku na morza wypłynie pierwszy statek żaglowy Orient Express, budowany obecnie we Francji w stoczni Chantiers de l’Atlantique. To jednak nie koniec – planowana jest również budowa drugiego statku oraz poszukiwanie trzeciego partnera do wspólnego rozwoju tego projektu.

Od początku swojego istnienia Orient Express był symbolem elegancji i odwagi. Bernard Arnault, prezes i dyrektor generalny LVMH, podkreślił, że marka ta stała się częścią naszego kulturowego dziedzictwa, inspirując największych artystów i wciąż będąc synonimem wyrafinowanego stylu życia. Partnerstwo z Accor ma na celu dalszy rozwój tej legendy, wprowadzając ją na nowe, jeszcze wyższe poziomy sztuki gościnności.

Accor, jako jeden z wiodących światowych graczy w branży hotelarskiej, wnosi do tego partnerstwa swoje doświadczenie i bogatą historię marek luksusowych. Projekty takie jak Orient Express są doskonałym przykładem na to, jak można łączyć historyczne dziedzictwo z nowoczesnymi trendami w branży podróży i gościnności.

Orient Express nie przestaje fascynować i inspirować. Jego historia to nie tylko opowieść o luksusowych podróżach, ale także o ludzkiej odwadze, marzeniach i dążeniu do doskonałości. Dzięki nowemu partnerstwu z LVMH, ta legenda ma szansę rozkwitnąć na nowo, przynosząc jeszcze więcej magicznych chwil i niezapomnianych przygód.

Podróże Orient Expressem to coś więcej niż tylko przemieszczanie się z punktu A do punktu B – to prawdziwa podróż w czasie, która pozwala nam doświadczyć najpiękniejszych aspektów luksusowego życia. Warto więc śledzić rozwój tej marki, bo z pewnością czeka nas jeszcze wiele niespodzianek.