fot. materiały prasowe

Peet Dullaert Haute Couture Jesień-Zima 2024/2025: Nowoczesna ekspresja

W samym sercu Paryża, podczas Haute Couture Week, Peet Dullaert zaprezentował swoją najnowszą kolekcję na sezon Jesień-Zima 2024/2025. W tej niesamowitej kolekcji połączono innowacyjne techniki z głębokim szacunkiem dla tradycji rzemieślniczej. Dullaert, jak zawsze, nie boi się przekraczać granic i zadaje pytania, które wykraczają poza same projekty – pyta, czym jest piękno i jak możemy je na nowo zdefiniować w dzisiejszych czasach.

Na wybiegu, kolekcja Dullaerta zaskoczyła swoimi organicznymi formami i rewolucyjnymi technikami, takimi jak „techno-pleating” oraz „flou-tailoring”. Techno-pleating to technika, która pozwala na tworzenie unikalnych, plastycznych kształtów z tkanin, które są jednocześnie funkcjonalne i estetyczne. Tkaniny te nie gniotą się i można je łatwo spakować do walizki, co jest zbawieniem dla współczesnych, aktywnych kobiet.

Flou-tailoring, natomiast, to metoda formowania tkanin bezpośrednio na żywym ciele, co sprawia, że każdy projekt jest idealnie dopasowany do sylwetki. W tym sezonie, Dullaert położył szczególny nacisk na rzeźbiarskie formy i eksplorację anatomii człowieka, tworząc ubrania, które dosłownie ożywają na ciele.

Każdy element tej kolekcji jest wynikiem ręcznej pracy – „cousu main” – co w dzisiejszym świecie mody jest rzadkością. Rzemieślnicza precyzja i osobiste podejście do każdego projektu tworzą niezwykle intymną więź między ubraniem a noszącym. To hołd dla różnorodności ludzkich sylwetek i historii, które inspirują Dullaerta do tworzenia.

Jednak kolekcja Peet Dullaert to nie tylko estetyka. Projektant aktywnie działa na rzecz ochrony środowiska. Każda zakupiona kreacja wspiera cztery kluczowe inicjatywy: usuwanie dwutlenku węgla, ochronę oceanów, sadzenie drzew w Amazonii oraz wspieranie ubogich rodzin poprzez odtwarzanie zniszczonych terenów. To pokazuje, że luksus może iść w parze z odpowiedzialnością ekologiczną.

Peet Dullaert udowadnia, że haute couture może być jednocześnie nowoczesne i głęboko zakorzenione w tradycji. Jego kolekcja na sezon Jesień-Zima 2024/2025 to manifest piękna, które wychodzi poza standardowe definicje, łącząc innowacyjne techniki z troską o środowisko. To moda dla tych, którzy chcą czuć się wolni, wyrażać siebie i żyć w zgodzie z naturą.