fot. materiały prasowe

Viktor & Rolf Haute Couture Jesień-Zima 2024/2025: Sztu(cz)ka w modzie

Viktor&Rolf znowu zaskakują! Ich najnowsza kolekcja haute couture na sezon jesień/zima 2024/2025, zatytułowana „Haute Abstraction”, to triumf absurdalizmu i abstrakcji. Oto, jak wygląda najnowsza wizja duetu, który od 26 lat nie przestaje fascynować.

Inspiracją dla tej kolekcji jest przełomowa kolekcja „Atomic Bomb” z 1998 roku, która na stałe wpisała się w historię mody. Viktor&Rolf podjęli się zreinterpretowania i przekształcenia sylwetki w coś zupełnie nowego. Ludzkie ciało w ich wizji splata się z trójwymiarowymi, geometrycznymi kształtami – sześcianami, trójkątami i kulami. To jak zabawa zestawem klocków konstrukcyjnych, tylko na wybiegu.

Kolekcja emanuje bogactwem kontrastujących kolorów i wzorów, które nadają każdemu elementowi autonomię i podkreślają jego wyjątkowość. Te lekkie, lekko absurdalne kompozycje mieszają elementy odzieży z abstrakcją, zachęcając do oderwania się od przeszłości i otwarcia umysłu na nowe doświadczenia.

Prezentację kolekcji podkreśla abstrakcyjny soundtrack z ludzkim głosem, który wokalizuje monosylaby, tworząc atmosferę tajemniczości. Materiały używane w tej kolekcji są szlachetne, a kolory – bogatsze niż kiedykolwiek wcześniej. Grafiki są odważne i wyraziste, co doskonale koresponduje z ogólnym tematem.

Każdy look dopełniają specjalnie zaprojektowane szpilki od Christiana Louboutina w kolorowej satynie oraz rajstopy w grochy od Falke, które idealnie współgrają z abstrakcyjnymi konstrukcjami.

Kolekcja „Haute Abstraction” to kolejny krok w ewolucji stylu Viktor&Rolf. Jest to manifestacja ich nieustającej chęci eksperymentowania z formą i strukturą. To sztuka i moda w jednym, pokazująca, że moda może być zarówno zabawą, jak i głęboką refleksją nad otaczającym nas światem.

Dla wszystkich miłośników mody, ta kolekcja jest obowiązkowym punktem do zobaczenia. Viktor&Rolf znów udowadniają, że ich miejsce na szczycie świata haute couture jest w pełni zasłużone.