SOVL Jesień-Zima 2019-2020

SOVL, czyli rodzinny duet mamy i córki prezentuje jesienno-zimową kolekcję, stawiając na naturę i… zabawę czasem. 

Garnitury w stylu kimono i mocno podkreślone ramiona to elementy nawiązujące do przełomu lat 80. i 90. Spodnie z podniesionym stanem i geometryczne akcenty stanowią subtelne nawiązania do mody sprzed trzech dekad. 

Jednak tytuł i przesłanie kolekcji biegną w przeciwnym kierunku. Marka bazuje na naturalnych materiałach, podkreślając, że przyszłość to powrót do natury. W obliczu zmian klimatycznych moda idzie w parze z ekologią.

Dotychczasowe propozycje projektantek tworzone były z lnu. Materiał kojarzony głównie z sezonem letnim, znalazł swoje zastosowanie także na chłodniejsze dni. Połączenie wełny z lnem i wiskozą pozwoliło, by stworzyć ubrania, które ogrzeją, a jednocześnie są subtelne i zwiewne. Projektantki udowadniają, że moda ekologiczna zimą jest również możliwa.

Istotna waga przywiązywana jest także do lokalnej produkcji. Odzież tworzona jest w małej, rodzinnej miejscowości w gminie Andrychów – słynącej niegdyś z zakładów włókienniczych o wciąż silnych tradycjach tekstylnych i krawieckich.