Gucci Off The Grid 2020

Nie wyobrażamy sobie nikogo innego w kampanii dotyczącej ekologii niż Jane Fonda. To właśnie ona propaguje zdrowy i przyjazny środowisku styl życia. Nie boi się też stanąć ramię w ramię na protestach, które teraz w obecnej sytuacji pandemii przeniosły się do internetu.

Alessandro Michelle – główny dyrektor kreatywny domu mody Gucci odważnie zapowiedział, że marka rezygnuje z pokazów swoich najnowszych kolekcji i będzie się starała zminimalizować wpływ produkcji ubrań na środowisko.

Najnowsza kolekcja zatytułowana „Gucci Off The Grid” to pierwsza w historii marki kolekcja, w całości stworzona z recyklingu.

Ubrania oraz akcesoria są totalnie unisex. Dominujące barwy to pomarańcz, czerwień oraz niebieski. Rzec można, że są mocno „ziemiste”. Poza elementami garderoby w kolekcji nie mogło zabraknąć toreb, butów oraz plecaków z logiem Gucci.

Za reżyserię kampanii odpowiada Harmony Korine. Współpracował już z Gucci m. in. przy kampaniach Cruise 2020 czy prezentowej kampanii bożonarodzeniowej w 2019 roku.