fot. materiały prasowe

Dries van Noten Wiosna-Lato 2022

"Pocztówka z Antwerpii"

Naładowany emocjonalnie i intymny hołd dla życia w beztroskiej zabawie i wolności w mieście. Tak w skrócie można opisać najnowszą kolekcję dries van Noten na sezon wiosna-lato 2022. Jest to swoiste przyszłe życie uchwycone i wprowadzone do teraźniejszości. Życie, które może być zmysłowe, uprzejme i beztroskie. Chłodna, ale intensywne, odważne ale i intymne czy osobiste

Inspiracją była Antwerpią. Jest to obraz jednego miasta ukazany przez wiele intymnych, surowych i gotowych obrazów sprzed pandemii, przechowywanych w telefonach międzynarodowych członków studia projektowego Dries Van Noten. Wyselekcjonowany wybór tych migawek jest wydrukowany na odzieży jako pełne obrazy lub w postaci kolaży – ukłon w stronę przełomowej pracy artystów Isy Genzken i Roberta Rauschenberga. Archiwalne akwaforty wykorzystane za wyłączną zgodą Muzeum Plantin-Moretus w Antwerpii.

Pojawia się również przeszłość wyrażona za pomocą grafik Rubensa i Breughela czy logo miasta z lat 70. XX wieku. Kolekcja to również podstawy męskiej garderoby. Od parki po tradycyjny trencz, pasujące nawet do smokingu, w delikatniejszych formach. Nonszalancję podkreślają wydłużone rękawy i nogawki spodni. Ubrania wycinane są laserowo.

Dominujące w kolekcji kolory to całe ich spektrum od delikatnych i wyciszonych do odważnych tonów. Znajdziemy też pudrowe pastele, wojskowa zieleń czy róże. Swoje miejsce w kolekcji mają teżk takie odcienie jak limonka, mokka, szafran, szałwia, łupek, niebo, liliowy, pomarańczowy, budyniowy, czy płowy.

Tkaniny to między innym barwiona bawełna, delikatne i półprzezroczyste jedwabie, eleganckie, luksusowe tkaniny garniturowe, które znajdziemy w jedwabnej bieliźnie czy wiskoza skośna. Są też tkaniny techniczne klasy wojskowej, takie jak w pełni odblaskowy kamuflaż. Denim z nadrukiem, sportowa siateczka, klasyczne popeliny koszulowe czy przezroczysty jedwab.

Jeśli chodzi o dodatki, to dominują tutaj ekstra duże torby na zakupy ze skóry lub sztucznego brązowego papieru, które są w mocnych jednolitych kolorach lub z nadrukiem Rubena. Obuwie obejmuje zarówno nowe trampki z kwadratowym nosem, klapki i bufiaste sandały, jak i hybrydę sandałów i chodaków czy mokasyny z miękkiego zamszu. Co ciekawe klamry pasków są lakierowane tak aby pasowały do ​​skóry paska, a emaliowane „perełki” w mocnych pastelowych kolorach wiszą na delikatnych łańcuszkach lub jako pojedyncze kolczyki. Klasyczne buty osadzone są na głębokiej, waflowej podeszwie.