Thom Browne Wiosna-Lato 2022

Premiera w ramach męskiego wiosennego tygodnia mody w Paryżu 2022, przedstawia komfortową samotność maratończyka podczas treningu. Półgodzinny modowy film, którego akcja rozgrywa się na rozległych równinach północnego Nowego Meksyku, śledzi naszego biegacza, który przygotowuje się do rywalizacji z obecnym rekordzistą świata. Budzi się o świcie i trenuje do zmierzchu. Dzień po dniu.

Trenując na otwartych drogach i odpoczywając każdej nocy w swoim otwartym domu, biegacz jest sam, ale nigdy nie jest samotny. Kiedy nadchodzi dzień wydarzenia, jego świat staje się nową przygodą. On i jego współzawodnicy świętują dzień imprezy i rywalizują jako animowane wersje rysunków Thoma Browne’a.

W charakterystycznych dla siebie kolorach, biegacz przemieszcza się przez miasto i wreszcie na stadion. Jego hart ducha i zaangażowanie w treningi prowadzą go przez linię mety, ze stadionu i ostatecznie z powrotem do domu, gdzie jest sam, ale nie samotny. Wchodzi do łóżka i gaśnie światło.

Kolekcja to monochromatyczne barwy jak biel czy czerwień i niebieski z którego znany jest projektant. Nie zobaczymy tutaj wielkich projektów, które mogliśmy podziwiać na zeszłych pokazach. Kolekcja jest prosta i użytkowa.