Lutz Huelle Wiosna/Lato 2022

Wychodzenie, przebieranie się, zabawa. To czego nam najbardziej brakowało. Ubrania, które mieszają się i dopasowują między dniem, a nocą i sprawdzą się zarówno na parkiecie, jak i siedząc za biurkiem. Tak w skrócie można opisać wiosenn0-letnio kolekcję Lutza Huelle na 2022 rok.

Obszerne płaszcze z haftowanej organzy w tym sezonie noszone są na koszulowych sukienkach z bawełny w kratę. Same koszule mają detale ze złotych cekinów i haftowane panele w laserowo wycinane szyfonowe koła.

Złote cekinowe wykończenia są również dopasowane do dżinsowej kurtki i kamizelki, pudełkowej kurtki wyciętej z miękkiego swetra. Znajdziemy je też pod kołnierzem obszernej męskiej marynarki.

T-shirty z płynnej, technicznej dzianiny mają podwójne obszycia z tafty, co dodaje odrobinę dramatyzmu prostemu wyglądowi spodni i t-shirtu. Rękawy w kształcie płatków są przymocowane do topu i sukienki z dżerseju, przekształcając prostą koszulkę w top jak z kolekcji couture.

Fluorescencyjne sukienki z jedwabnej krepy wystylizowane są z dodatkiem jaskrawych butów. Peleryna z tafty dodaje dramatycznej sylwetki codziennym ubraniom.

W debiutanckim męskim secie kurtka bamberka z jeansu jest noszona razem z za dużymi obszernymi spodniami z lekkiej i płynnej wełny. Spodnie dżinsowe i bojówki są cięte i krojone razem po przekątnej, tworząc efekt graficzny, gdy są noszone z podkoszulkiem i t-shirtem. Co ciekawe niektóre elementy kolekcji, szczególnie koszulki z krótkimi rękawami z płatkami w taftach na dżinsach oraz top z taftą u dołu, noszony na szerokich bojówkach, wyglądają tak samo dobrze na mężczyźnie jak i na kobiecie. Ten zabieg doskonale ilustruje pracę projektanta – w jego projektach zawsze chodzi o poczucie wolności i nieograniczone możliwości.