Kobalt i szarość – nowe kolory świąt

Zainspirowana zimowym pejzażem, swobodnie unoszącymi się w powietrzu płatkami śniegu, świątecznymi dekoracjami, zielenią pachnących choinek oraz czerwonymi akcentami owoców ostrokrzewu, jarzębiny, dzikiej róży i jabłek, Manufaktura w Bolesławcu prezentuje swoje nowości – naczynia w dekoracjach – w bożonarodzeniowych aranżacjach.

Niepowtarzalna atmosfera, rodzinne spotkanie przy stole w blasku świec, unoszący się wokół aromat świątecznego drzewka, postnego barszczu i pierników… 

Czy w taką wizję świąt mogą się wpisać naczynia z bolesławieckiej ceramiki? Nowe propozycje Manufaktury w Bolesławcu po raz kolejny dowodzą, że tradycja może inspirować współczesność, a tradycyjne kolory bolesławieckiej ceramiki można śmiało łączyć z tymi przykuwającymi uwagę młodego pokolenia i z tymi, które kojarzą się nieodparcie ze świętami Bożego Narodzenia. Ponadto pokazują dobitnie, że bogactwo pomysłów i motywów, które można stworzyć i przenieść stempelkową techniką na naczynia jest niewyczerpane – wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, wyjrzeć przez okno, pokontemplować piękno otaczającej nas natury i jej zjawisk.

Tegoroczna bożonarodzeniowa propozycja Manufaktury w Bolesławcu to ręcznie malowane, ceramiczne naczynia, na całej powierzchni pokryte stemplami w kształcie płatków śniegu. Wzory AS75 i AS77, stworzone przez Annę Szeremetę, emanują spokojem i delikatnością. Jest to mocno uproszczona i zgeometryzowana wersja tego zimowego motywu dekoracyjnego, ale można od razu dostrzec piękną analogię między motywem, a jego inspiracją. Tak jak każdy płatek śniegu jest niepowtarzalny, tak każdy ręcznie namalowany płatek również nie posiada swojego brata-bliźniaka. Każdy jest inny! Zestawienie kobaltu, tradycyjnie wykorzystywanego w bolesławieckiej kamionce, z gołębią szarością i połączenie tego dopasowanego duetu z subtelnymi czerwonymi akcentami, to nawiązanie do świątecznej gamy kolorystycznej, ale też dodanie jej nowych, nieoczywistych barw.

Bożonarodzeniowy stół zastawiony naczyniami z najnowszej kolekcji Manufaktury w Bolesławcu to kompozycja, w której naturalność, prostota i autentyczność grają pierwsze skrzypce. Tu swoje miejsce odnajdą dekoracje DIY, powstałe z wykorzystaniem gałązek iglaków, orzechów, szyszek, czerwonych jabłek, granatów, bukiety ułożone z ciemiernika czy poinsecji. Tłem dla stołowej zastawy mogą być też kompozycje z ostrokrzewu lub jemioły, z czerwonymi akcentami, chociażby z owoców jarzębiny czy głogu. W takiej wyważonej, naturalnej, ale też stylowej aranżacji, w dyskretnym, klimatycznym świetle świec, najnowsze propozycje Manufaktury w Bolesławcu prezentują w pełni swój świąteczny, zimowy charakter.

Ze względu na różnorodność dostępnych elementów nowej kolekcji, nakrycia na bożonarodzeniowy stół można konfigurować bardzo swobodnie. Świąteczna zastawa z bolesławieckiej Manufaktury jest przy tym rozwiązaniem praktycznym, ponieważ naczynia nadają się do zastosowania w piekarnikach i można je myć w zmywarkach.

Naczynia w dekoracjach AS75 i AS77 są już dostępne w sklepach stacjonarnych, a także w nowym sklepie internetowym Manufaktury w Bolesławcu. www.manufakturawboleslawcu.com