TAK dla noworocznych postanowień sportowych

Zawsze jest dobry moment, by zacząć dbać o swoje ciało i zdrowie poprzez uprawianie sportu, jednak początek nowego roku wyjątkowo sprzyja tego typu postanowieniom. To dobry czas, by zarówno osoby, które dopiero planują rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną, jak i ci, którzy chcieliby rozwinąć swoje umiejętności, zaczęli sumiennie realizować swoje plany. Jak do tego podejść, by nie skończyło się na mówieniu lub działaniu tylko przez miesiąc? Poniżej kilka wskazówek od marki GO Sport, która zachęca do wprowadzenia noworocznych postanowień w życie i oferuje szereg produktów, które ułatwią ich egzekwowanie. 

Podejmując się aktywności fizycznej po raz pierwszy warto pamiętać, by mierzyć siły na zamiary. Zacznijmy więc od łatwiejszych, mniej wymagających form ćwiczeń, które będą dopasowane do naszych możliwości, w tym także tych zdrowotnych. Przygodę ze sportem najlepiej zacząć na spokojnie i wraz z osiąganym progresem zwiększać intensywność treningów. Szczególnie, jeśli podejmujecie się tego hobbystycznie, a nie zawodowo. Ważne, by nie przeciążać organizmu. Trenujmy tak, by sama myśl o sporcie napawała nas energią, a nie niechęcią i obawą przed zmęczeniem. 

Aby mieć pewność, że uprawianie sportu wejdzie nam w nawyk, postarajmy się zacząć od dyscypliny, która sprawi nam przyjemność. Warto też wziąć pod uwagę nasze możliwości finansowe i logistyczne, tak by móc uprawiać go regularnie. Jeśli problemem jest brak czasu na dojazdy na siłownię, zdecydujmy się na fitness w domu. Występuje wiele odmian tego sportu, a w internecie znajdziemy szereg filmów treningowych i instruktażowych na różnym poziomie. Do ćwiczeń w domu wystarczy podstawowy set: koszulka, legginsy, obuwie. W przypadku kobiet warto też wyposażyć się w stanik sportowy o dopasowanym do intensywności ćwiczeń wsparciu. Do tego mata, wybrany trening online i możemy zaczynać! Gdy już wdrożymy się w tego typu aktywność, przydatne mogą okazać się takie akcesoria jak hantelki, gumy oporowe czy obciążenia na kostki, po które lepiej jednak sięgać, mając opanowane podstawy poszczególnych ćwiczeń. Bez względu na rodzaj wykonywanych treningów, warto posiadać także matę, by móc swobodnie wykonywać m.in. ćwiczenia na mięśnie brzucha w pozycji leżącej.

Osobom, którym przestrzeń mieszkalna nie pozwala na uprawianie sportu, polecamy aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, jak np. bieganie czy spacer. Plusem w tego typu treningach jest niewątpliwie możliwość odetchnięcia świeżym powietrzem i napawania się widokiem natury wokół nas. Do uprawiania aktywność na zewnątrz też nie potrzeba wiele. Należy skupić się na odzieży dopasowanej do temperatury panującej na zewnątrz, tak by zapewnić sobie komfortowe warunki treningu i uniknąć przewiania. Warto więc zaopatrzyć się w cieplejsze kurtki bądź ocieplane bluzy. Najważniejsze w tego rodzaju sportach jest jednak obuwie, dlatego warto zainwestować w dobrze dopasowane, zabezpieczające kostki buty, których podeszwy będą dostoswane do rodzaju nawierzchni, na której zamierzamy biegać lub maszerować. Przydadzą się także akcesoria, m.in. bidony, dzięki którym będziemy mogli nawadniać się w trakcie każdego, nawet mniej intensywnego treningu. 

A jeśli lubicie naturę także w zimowym wydaniu i szykujecie się na zimowe wyjazdy, polecamy zacząć od sportów typu łyżwy czy narty. Jeśli obawiacie się ich trudności, możecie zacząć swoją przygodę ze sportami zimowymi przy pomocy instruktora. Jakie wyposażenie będzie nam tutaj potrzebne? Ciepła kurtka i spodnie, a także bielizna termoaktywna, to podstawa garderoby na zimową aktywność. Nie zapominajmy także o własnym bezpieczeństwie, ponieważ tego typu sporty niosą ze sobą ryzyko urazów, szczególnie dla osób początkujących. Zainwestujmy więc w dobrze dopasowany kask, by móc bezstresowo cieszyć się aktywnością. 

I to nie tylko te związane ze zmianą sylwetki. Regularna aktywność to przede wszystkim pozytywny wpływ na samopoczucie. Poprawa nastroju, więcej energii, poczucie satysfakcji – to wszystko efekty uprawiania sportu, które są tak samo ważne, jak te, które obserwujesz w swoim ciele. Zapisywanie ich sprawi, że zaczniesz dostrzegać wpływ, jaki aktywność ma na codzienne życie.

Kluczem w każdym sporcie jest regularność. Nawet najmniejszy wysiłek fizyczny wykonywany regularnie, zaowocuje poprawą samopoczucia i pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. A odzież i obuwie sportowe, a także akcesoria i sprzęt specjalistyczny dla osób na różnym poziomie zaawansowania, znajdziemy w GO Sport.