Zimmermann Jesień-Zima 2022/2023

Kolekcja marki Zimmermann na sezon jesień-zima 2022/2023, która zatytułowana jest „Stargazer” („Obserwator gwiazd” – tłum. pol.), przywołuje bogaty wizualnie świat faktur, nadruków i mitycznych motywów inspirowanych niebiańskim folklorem. Centralnym elementem kolekcji jest motyw astrologii, ze znakami zodiaku stanowiącymi podstawę kluczowych elementów oraz sukni, w tym bardzo skomplikowanymi ilustracjami stworzonymi przez Anitę Inverarity, które na nowo wyobrażają sobie dziewczynę Zimmermann w wyimaginowanych scenach odzwierciedlających każdy znak zodiaku.

Podobnie jak ludowe postacie, wygląd stroi jest wielowarstwowy i bogaty w „zderzające” się nadruki z ciężką odzieżą wierzchnią. Fasony są ścięte w talii ze strategiczną objętością, a szyte na miarę wykończenia i hafty są ważnym elementem.

W naszej jesiennej kolekcji inspirację czerpiemy z gwiazd. Zawsze było w tym dla mnie coś zabawnego i intrygującego. Wrażenie, że znaki urodzeniowe mają wpływ na nasze osobowości. Pracowaliśmy z artystką Anitą Inverarity nad dwunastoma kluczowymi nadrukami, które reprezentują każdy znak zodiaku i uwzględniliśmy je w różnych stylizacjach w całej kolekcji. Chcieliśmy, żeby to wszystko było naprawdę eklektyczne i z poczuciem dobrej zabawy. Dodaliśmy symbole i ikony zodiaku w naszych detalach i wykończeniach, a w każdym looku jest świadome „zderzenie” tekstur i tkanin. To kolekcja pełna jest drobnych detali.

Nicky Zimmermann, dyrektor kreatywna marki

Warstwowania są kontynuowane z podwójnymi rozszerzanymi spodniami i dodatkowymi marszczeniami z krynoliny oraz żorżety, tworząc hipnotyzujące, zmiennokształtne drapowanie, obok charakterystycznych sukienek do ziemi, które cieszą się delikatnością wysadzanych koralikami rąbków. Stylizowane są wysoko z grubymi dzianinami, szalikami i obfitymi pierścieniami w kształcie kul. Paleta barw jest szeroka. Jest bogaty niebieski, zielony, a także czerwono-pomarańczowy.

Odzież wierzchnia w nowej kolekcji dodaje objętości w nieoczywistych proporcjach, co widać na przykład w obszernych płaszczach żakardowych z kołnierzami ze sztucznego futra. Są też wydłużone puchowe bamberki o wysokim połysku. Na wybiegu znajdziemy również płaszcze ze sztucznej skóry obszyte tkaniną bouclé, peleryny z frędzlami i dzianinowe poncza. Kluczowym elementem jest płaszcz z owczej skóry, patchworkowany razem z ręcznie robionym szydełkowym warkoczem. Podwyższone mokasyny i filcowe kapelusze z ręcznie robionymi metalowymi kwiatami dodają uroku w najcieplejszych stylizacjach.

Ciekawa propozycją jest garnitur z włoskiej wełny Luxe, który nosi się w kratkę i łączy się z dzianinami z lureksu. Denim znajdziemy z nietradycyjnymi detalami z nadrukiem motywów zodiaku, a jest wykończony aksamitnymi elementami i kryształowymi guzikami. Półksiężyce pojawiają się na sprzączkach pasków, zamkach błyskawicznych i biżuterii. Żaden szczegół nie jest pominięty.

Bufiaste sukienki w kropki są lekkie i delikatne, mienią się złotymi, czarnymi i płowożółtymi odcieniami. Połyskujące tiulowe suknie są udrapowane w kaskadowe gwiazdy i indywidualnie haftowane w znaki zodiaku. Głębokie dekolty z frędzlami i koronkowym wykończeniem są przesadzone na ramionach, a dodatkową unoszące się brzegi, sprawiają wrażenie eterycznych.

Jesteście gotowi udać się w kosmiczną podróż?