Lutz Huelle Jesień-Zima 2022/2023

Projektant zaczął tworzenie tej kolekcji od męskiej marynarki, szerokich spodni i kamizelki z czystej wełny w kratkę. Dopełniając najbardziej klasycznego wyglądu z białą koszulą zaczął się zastanawiać, jak dodać poczucia przepychu lub obfitości prostym, klasycznym elementom, nie tracąc przy tym na luzie?

W kolekcji na sezon jesień-zima 2022/2203 drobno plisowana popelina nadaje architektoniczny efekt białym koszulom i sukienkom. Różowe tafty z zeszłego sezonu zostały przerobione na mocno marszczone kołnierzyki do bawełnianej koszuli. Noszone z trenczem z wodoodpornej bawełny lub drapowanym płaszczem z szalowym kołnierzem z beżowej wełny w kratkę, wyglądają zarówno kusząco, jak i nieco ekscentrycznie.

Kwadratowy kawałek tej samej wełny jest noszony jako kamizelka na sukience koszulowej z falbanami, łącząc rustykalną prostotę z nonszalancją. Wąski t-shirt ma rękawy w kształcie kuli wycięte blisko dekoltu i można go nosić z przerobionymi spodniami dżinsowymi na dzień i dużymi plisowanymi spodniami lub szortami na wieczór.

Natomiast seria sukienek łączy w sobie jersey, trwałe plisy i tafty. Bomberki w tym sezonie są wyposażone w duże, drapowane kołnierze szalowe, które dodają objętości. Wreszcie, peleryna jest skrojona z lekkich taft, aby uzyskać najbardziej dramatyczny efekt, najlepiej nosić ją z dżinsami i t-shirtem.