fot. materiały prasowe

Swarovski Wondercolor Wiosna-Lato 2022

Kontynuując podróż rozpoczętą w 2021 roku, firma Swarovski pragnie wyrazić swoje uwielbienie dla cudu kolorów. Dlatego wprowadzamy do oferty nową gamę produktów przeznaczonych do ozdabiania ciała i dekoracji domu, które stworzono z myślą o kryształowym stylu życia.

Punktem wyjścia dla najnowszej premiery, urzeczywistnionej dzięki staraniom dyrektor kreatywnej Giovanny Engelbert, stało się charakterystyczne dla marki Swarovski wzornictwo, tym razem wzbogacone o nowe kształty i debiutujące na rynku nowe kategorie produktów lifestylowych, takich jak zegarki, przybory do pisania, etui na telefony, akcesoria do słuchawek i wiele innych. 

Firma Swarovski z dumą prezentuje serię zegarków w szerokiej gamie żywych kolorów, dla których źródłem inspiracji stała się powszechnie uwielbiana rodzina Lucent. Zegarki, z których każdy ma tarczę wykonaną z precyzyjnie oszlifowanego kryształu, będą sprzedawane w różnych odważnych kolorach — niebieskim, fioletowym, zielonym, żółtym i różowym — co ma na celu dodać nieco charakteru bardzo wielu stylizacjom, od odzieży sportowej, przez klasyczne jeansy i T-shirt, aż po bardziej formalne stroje.

Nawiązując do kolekcji z poprzednich sezonów, wzbogacamy dotychczasowe główne rodziny o nowe wzory, które wnoszą do oferty świeże spojrzenie na szlify, kolory i formy.

Precyzyjnie oszlifowane ozdoby z rodziny Millenia, będące najwspanialszym wyrazem miłości do kryształu, stanowią taką samą podstawę każdej garderoby, jak klasyczny biały T-shirt, a dzięki ośmiokątnym wzorom dodadzą każdej stylizacji niepowtarzalnego charakteru. Rodzina ta ewoluowała i wzbogaciła się o nowe kolory, przejścia tonalne i kształty biżuterii, a także o nową ofertę okularów, dzięki którym codzienne stylizacje zyskają efektowny wygląd. 

Stawiając w centrum zainteresowania poszczególne odcienie z koła barw, rodzina Lucent odkrywa przed nami żywiołowość różnokolorowych kryształów, wśród których każdy odcień i element roztacza wokół własną, niepowtarzalną atmosferę. Nowe, odważne wzory kolczyków, bransoletek, pierścionków i zegarków zapewniają nieograniczone możliwości tworzenia indywidualnych stylizacji.

Blask mieniących się kryształów sprawia, że rodzina Orbita wzbudza zachwyt podobny do tego, jaki ogarnia dziecko wchodzące do sklepu ze słodyczami. Każda z tych ozdób wyraża radosną pewność siebie za sprawą inteligentnie zaprojektowanych, obracających się kamieni jubilerskich, dzięki którym można z łatwością tworzyć autorskie stylizacje. Nowe przejścia tonalne oznaczają rozszerzenie pierwotnej kolekcji o nowe warianty kolorystyczne naszyjników, bransoletek i kolczyków.

W rodzinie Numina — dla której źródłem inspiracji stały się wzornictwo przemysłowe oraz dziedzictwo wspaniałego kunsztu wykonania, z którego słynie firma Swarovski — na pierwszy plan wysuwają się uderzająco piękne kryształowe elementy i mechaniczne mocowania. W sercu każdego z występujących tutaj w roli głównej oszlifowanych kryształów tkwi utrzymany w przemysłowej stylistyce trzpień, a całość tworzy wzór, o którego zaprojektowanie mogła pokusić się tylko firma Swarovski. Kładąc nacisk na kształty przeznaczone dla wszystkich płci, nowe wzory utrzymane w kolorystyce chłodnego błękitu i organicznej zieleni poszerzają pierwotny asortyment ozdób, kontynuując tym samym nasze świętowanie na cześć mistrzostwa i innowacyjności.

Przyjmując za punkt wyjścia boską geometrię, rodzina Curiosa ukazuje w pełnej krasie innowacyjność i kunszt wykonania — tak charakterystyczne dla firmy Swarovski — dzięki bogactwu niezwykle misternych form zaprojektowanych z matematyczną precyzją. Jako pierwsze w nowej krainie wyobraźni zagościły naszyjniki, pierścionki i broszki, teraz natomiast nowe akcesoria do stylizacji włosów i przyozdabiania okularów kontynuują naszą przygodę związaną z projektowaniem ozdób, które można nosić na niezliczone sposoby. 

Zainspirowana sztuką Gustava Klimta i kolorystyką jego dzieł rodzina Gema całkowicie zmienia zasady gry w dziedzinie tworzenia opraw biżuterii z kruszców szlachetnych, ukazując mnogość szlifów i kolorów kryształów, które wyglądają jakby były w nieustannym ruchu. Do naszej kolekcji dołączają również okulary i nowe warianty kolorystyczne dużych kolczyków typu kandelabr, naszyjników obejmujących całą szyję oraz bransoletek — w paletach barw, które przywodzą na myśl zachody słońca w środku lata, sielskie krajobrazy zielonych pastwisk czy bukiety wiosennych kwiatów.

Z każdym kolejnym krokiem naszej ewolucji odkrywamy nowe cuda. Wszystkie one są już dostępne w sklepach stacjonarnych lub online na stronie swarovski.com.