fot. materiały prasowe

Affair Jesień-Zima 2022/2023

Inspiracją do jesienno-zimowej kolekcji Affair, a w tym jej znaku rozpoznawczego – printów, stały się prace polskiego malarza i plakacisty – Wojciecha Fangora – jednego z ostatnich „wielkich mistrzów” XX wieku.

Zaprojektowane wzory są tym razem mocno przeskalowane w odróżnieniu do poprzednich printów. Głównym motywem jesienno-zimowych projektów Affair stał się ponownie kwiat maku – jednak tym razem pojawił się on w zupełnie nowej odsłonie. Podczas pracy nad grafiką projektantka marki zastosowała efekt zblurowania – rozmycia tych pięknych kwiatów oraz krajobrazu polskiej łąki.

W efekcie tej zabawy ostrością powstały wzory przedstawiające maki w różnym stopniu zamglenia – na niektórych printach są one wyraźniej zarysowane, na innych z kolei są mocno rozmazane, przypominając tym samym akwarelowy malunek, rozedrgane barwne plamy, rozmyte tak bardzo, że trudno ropoznać w nich roślinę. Tak powstałe malarskie, niedopowiedziane, abstrakcyjne kształty pozwalają dopatrywać się na sukienkach namalowanych obrazów.

Nowym pomysłem marki jest zamieszczenie motywów zainspirowanych twórczością Fangora nie tylko na typowo kobiecych częściach garderoby, ale również na męskich, charakternych, obszernych bluzach i t-shirtach o kroju oversize.

W najnowszej Kolekcji AW 2022/2023, w formach i kształtach, Affair miesza ukochane lata 80-te z 70-tymi. Obok rozbudowanych, szerokich ramion pojawiają się spodnie dzwony w dwóch różnych wersjach: dresowej i garniturowej. Każdą z nich dopełnia odpowiednia do charakteru spodni góra, dzięki czemu powstały dwa komplety – swobodny czarny zestaw wykonany z mięsistej dzianiny i elegancki szary wełniany garnitur. Mocnym akcentem większości stylizacji są buty na platformie, które przełamują kobiece kroje. 

Zależało mi na tym, aby obok typowych dla Affair zwiewnych sukienek w autorskie printy, stworzyć dla nas i naszych klientek ciepłe, otulające, miękkie sylwetki w których chętnie pokażemy się lub schowamy, gdy zrobi się już nieznośnie zimno.

Aleksandra Wojciechowska, projektantka marki

Tak powstały dresowe sety i skórzana bomberka w kolorze czerwonego wina, oversizowe bluzy z nadrukiem, uszyte z grubej, mięsistej dzianiny dresowej, które można nosić jako sukienkę, ciepła ortalionowa bomberka z haftem chenille oraz krótki płaszcz na wzór za dużej marynary w jodełkę. 

Jednakże, w propozycjach marki nie mogło zabraknąć mini sukienek, po które chętnie sięgniemy, znudzone jesienno-zimową aurą – by poczuć się bardziej sexy. Na ratunek chłodnej aurze dziewczyny z Affair proponują marszczoną, mocno dopasowaną, dzianinową mini sukienkę w czerwone maki, w której można poczuć się kobieco oraz zwiewną mini z falbankami w malarski rozmyty print.

Autorem zdjęć do kampanii marki jest fotograf Bartek Wieczorek, przed obiektywem którego stanęła Zuzanna Krzątała. Sesję stylizowała Alicja Werniewicz, make-up wykonała Agnieszka Jańczyk, a fryzury Michał Pasymowski.