MVP Jesień-Zima 2022/2023

Kolekcja włoskiej marki MVP na sezon jesień-zima 2022/2203 przenosi nas w czasy współczesnej i postmodernistycznej elegancji Nowego Jorku. Symbolika wielkiego jabłka odzwierciedla energię odrodzenia i odbudowy po sytuacji pandemicznej.

Nowoczesna kobieta MVP w mieście symbolizuje odrodzenie. Wraz z rozkwitem lat 50. i 60., kiedy to była królową i główną rolą rodziny, wyrażając pragnienie odrodzenia z niezwykłą elegancją przy każdej okazji. Dziś, tak jak wtedy, kolekcja jest wykonana w żywych kolorach, a kobieta MVP jest nie tylko w centrum rodziny, ale także pracuje i podejmuje ważne decyzje w życiu. MVP na sezon jesień-zima 2022/203 jak zawsze będzie szykowne, wyrafinowane, eleganckie, światowe, ale też super kolorowe. Reprezentuje kobietę, która nie boi się podejmować wielkich wyzwań.

Sylwetki w kolekcji są proste i wyrafinowane, z obszernymi ramionami, które podkreślają styl marki. Wycięcia dekoltów są geometryczne i seksowne. Talia jest zaznaczona we wszystkich ubraniach, od sukienek po spódnice. Elementy te są zauważalne przede wszystkim w konstrukcji marynarek, które ,mają dopasowany krój. Talia spódnic i spodni jest wysoka, a pudełkowy krój jest podkreślany i rozszerzany w wielu kategoriach produktowych kolekcji.

Gamą kolorystyczna kolekcji jest podzielona na jesień i zimę. Jesienne kolory to róż, czerwień, wiśnia, cielisty, róż ibis, kremowy oraz czerń, a tkaniny to od satyny jedwabnej po bawełnę, krepę z domieszką jedwabiu i krepę z wiskozą. Natomiast zimowe kolory to błękit, zieleń delfina, biel i amfora w tkaninach przez wełnę moher, wiskozę, alpakę, aksamit aż po tkaniny flanelowe.

Kolekcje uzupełnia linia obuwia, która jest w całości wykonana we Włoszech z dokładnymi detalami i całkowicie organicznymi materiałami. Znajdziemy reedycję proponowanych na wiosnę sandałów z lakierowanej skóry, botki z krokodyla w delfiny, czarne i brązowe kolory, botki z czarnego i wielbłądziego zamszu z rozkloszowanymi nogawkami, lakierowane czółenka i odsłonięte palce z satyny i wreszcie czarne botki z wełną wstawiony.

Kobieta MVP jest również świadoma odpowiedzialności środowiskowej i społecznej. Z tego powodu marka kładzie nacisk na poszukiwanie poczucia odpowiedzialności wobec społeczności i środowiska. Już od kolekcji wiosna-lato 2022 większość tkanin użytych do produkcji ubrań pochodzi z włókien z recyklingu (np. jeans) lub od producentów przędzy posiadających uznawane na całym świecie zielone certyfikaty.

Od sezonu jesień-zima 2022/2023 kolekcja MVP jest także dostępna na jednym z największych polskich portali multibrandowych modivo.pl. To kolejny rozdział w ekspansji marki na polskim rynku co pokazuje, że marka MVP na dobre zagościła w kraju nad Wisłą. Współpraca z modivo.pl to również szansa na dotarcie do zupełnie nowej grupy odbiorców, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać włoskiego stylu proponowanego przez markę, a do tej pory była dostępna tylko w największych luksusowych domach mody jak Nugnes1920 czy rinascente.it.