Baum Und Pferdgarten Jesień-Zima 2023/2024

Mija już ponad 20 lat od premiery „Genialnego Klanu” w reżyserii Wesa Andersona. Film ten stał się jednak główną inspiracją zespołu projektowego Baum Und Pferdgarten podczas tworzenia kolekcji na jesień-zimę. Projektanci postawili sobie kluczowe pytanie: co filmowi Tenebaumowie nosiliby w 2023 roku?

Kolekcje rozpoczyna paleta szkarłatnej czerwieni, bieli, różu i charakterystycznego dla fikcyjnej rodziny błękitu. Na wybiegu możemy zobaczyć szaleństwo wzorów, które zostało przeniesione na przeróżne faktury, materiały i dzianiny. Poszczególne sylwetki prezentowane podczas kopenhaskiego tygodnia mody personifikują się z filmowymi bohaterami.

W ten sposób zobaczymy połączenie długiego płaszcza z norek i tenisówek Margot Tenenbaum, czerwonego dresu Chasa Tenenbauma, czy formalnego stroju Richiego Tenenbauma.

Przyjmując filozofię samego Andersona, zgodnie z którą postacie są wierne sobie, kolekcja zachęca konsumentów do autentycznego wyrażania siebie poprzez wkładanie tych strojów pełnych artyzmu. Biorąc pod uwagę niesłabnącą popularność filmów kultowego reżysera, kolekcja bez wątpienia będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Marka tworzona jest przez dwie duńskie dyrektorki kreatywne Rikke Baumgarten i Helle Hestehave. Projektantki nieustannie uzupełniają się i popychają nawzajem do działania, czego efektem są pożądane elementy z pięknych tkanin, zapadających w pamięć nadruków i odważnych kolorów. Kolekcje Baum Und Pferdgarten można znaleźć w wybranych domach towarowych i sklepach w ponad 25 krajach na całym świecie.