fot. materiały prasowe

Tiara Swarovskiego gwiazdą balu w Operze Wiedeńskiej

Ostatni bal w Operze Wiedeńskiej był nie tylko spektakularnym wydarzeniem kulturalnym, lecz także prawdziwym świętem blasku i elegancji. Centralną rolę odegrała Tiara Swarovskiego, której wyjątkowa oprawa rozświetliła jeden z najbardziej prestiżowych balów w austriackim kalendarzu towarzyskim.

Publiczność zgromadzona na ceremonii otwarcia była oczarowana, gdy 160 debiutantek wkroczyło do wspaniałej sali balowej Opery Wiedeńskiej, ich głowy zdobiące kunsztownie wykonane tiary, które migotały w świetle reflektorów. Ta wyjątkowa tradycja, będąca integralną częścią austriackiego dziedzictwa, sięga korzeniami do samego serca Tyrolu. Firma Swarovski, założona w 1895 roku, od ponad siedemdziesięciu lat tworzy tiary dla debiutantek, wpisując się w kulturową tkankę kraju.

Projektowane przez dyrektora kreatywnego Swarovskiego -Giovannę Engelbert tiary, były inspirowane austriackimi klejnotami cesarskimi oraz rodziną biżuterii Swarovski Mesmera. Każda tiara wykonana jest z 233 przezroczystych kryształów w 20 różnych szlifach, a ich układanie jest mistrzowsko zaplanowane, aby lśnić w świetle przy każdym ruchu.

Austriacka kultura jest przesiąknięta muzyką i wiedeńskim okresem balowym, wiekową tradycją, która łączy formalny strój, piękną muzykę i grację walca.

Alexis Nasard, dyrektor generalny Swarovski

Bal w Operze Wiedeńskiej to nie tylko wydarzenie. To prawdziwie magiczne doświadczenie. Swarovski, mistrz światła od ponad stu dwudziestu lat uczestniczy w tej tradycji, łącząc w sobie uosobienie wdzięku, piękna i elegancji.

Goście Swarovski cieszyli się wspaniałą uroczystą kolacją w wiedeńskim Hotelu Sacher, a następnie wzięli udział w wspaniałym balu w Operze Wiedeńskiej. Wielu z nich było ubranych w biżuterię Swarovski, tworząc niesamowity efekt blasku i elegancji na parkiecie.

Tiara Swarovskiego w 2024 roku, to nie tylko element balowej mody, lecz także symbol ponadczasowej elegancji. Można ją podziwiać z bliska w sklepie Swarovski Kristallwelten przy Kärntner Strasse w Wiedniu, gdzie odwiedzający mogą delektować się historią tiar na przestrzeni lat oraz zobaczyć pierwszą operową koronę balową wykonaną z kryształów Swarovskiego z 1956 roku.

Rodzina biżuterii Mesmera jest dostępna w sklepach Swarovski oraz na stronie Swarovski.com, kontynuując legendarną tradycję austriackiej elegancji i blasku.