fot. materiały prasowe

Germanier Jesień-Zima 2024/2025: Zrównoważony paradoks

W spektakularnym pokazie w Teatrze Libre w pobliżu Starsbourg Saint-Denis, Kevin Germanier, wizjonerski projektant stojący za domem mody Germanier, ujawnił bardzo oczekiwaną kolekcję na sezon jesień-Zima 2024/2025, zatytułowaną „Les Épineuses”. Ta fascynująca kolekcja kontynuuje intencje kolekcji z wiosennego sezonu, nadal potwierdzając zobowiązanie projektanta do zrównoważonej mody i innowacyjnego designu.

„Les Épineuses” czerpie inspirację z delikatnej piękności cierń, kwestionując konwencjonalne postrzeganie, prezentując ich podwójną naturę – coś nie tylko przeraźliwe, ale także wyjątkowo pięknego. Kolekcja bada ideę, że cierń, siła i piękno mogą współistnieć harmonijnie. Kevin Germanier przekłada ten koncept na modę, podkreślając paradoks siły i kruchości w każdym starannie wykonanym ubraniu.

Jako łatwe połączenie elementów seksapilu i ekskluzywności, te kreacje emanują zarówno pewnością siebie, jak i niesłychanym urokiem. Looki są tak zaprojektowane, aby wzmocnić noszących je, jednocześnie zachowując wrodzoną swobodę, tworząc charakterystyczną i uwodzicielską estetykę.

Kontynuując zobowiązanie Germaniera do zrównoważonej mody, kolekcja prezentuje wykwintne wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, ze szczególnym naciskiem na perły. Każde ubranie zawiera starannie wyselekcjonowane i przetworzone perły, przekształcając odrzucane materiały w wysokomodowe części, które redefiniują przepych i elegancję poprzez recykling ubrań.

Kevin Germanier nadal przesuwa granice rzemiosła mody, włączając innowacyjne techniki w haftowanie i zdobienie. Kolekcja prezentuje staranne ręczne prace, złożone hafty i unikalne ozdoby, które podnoszą każdą część do rangi dzieła sztuki. Perły są szydełkowane, gromadzone na silikonowych eksplozjach, udowadniając raz jeszcze, że twórczość i techniki doskonale się ze sobą komponują.