fot. materiały prasowe

Zimmermann x Le Bon Marché: Australijska moda w sercu Paryża

Od kwietnia do sierpnia 2024 roku słynny paryski dom towarowy Le Bon Marché stanie się sceną dla luksusowej marki australijskiej Zimmermann. Przez cztery miesiące na drugim piętrze tego legendarnego miejsca, w przestrzeni o powierzchni 300 m², goście będą mieli okazję doświadczyć wyjątkowego, letniego konceptu stworzonego przez Zimmermann.

Wyjątkowa instalacja, która przeniesie klientów w wyimaginowany krajobraz inspirowany nieustannym wakacyjnym duchem Zimmermann, zaoferuje niezapomniane doświadczenia. Przestrzeń zaprojektowana z myślą o całkowitej immersji będzie łączyć technologię cyfrową z unikalnymi instalacjami, tworząc atmosferę pełną niespodzianek i radości. To tutaj będzie można poznać kolekcję prêt-à-porter na wiosnę-lato 2024, obejmującą zarówno kluczowe elementy z denimu, jak i szeroką gamę akcesoriów.

Wchodząc na drugi piętro Le Bon Marché, odwiedzający znajdą się w zupełnie nowym świecie – beach clubie stworzonym przez Zimmermann. Przestrzeń, gdzie każdy detal został dopracowany z typowym dla marki „je ne sais quoi”, pozwoli zapomnieć o miejskim zgiełku i przenieść się w atmosferę głębokiego relaksu. Naturalne tekstury, organiczne formy, miękkie dywany z piasku oraz ściany z falującymi cieniami tworzą idealne miejsce do ucieczki od rzeczywistości.

Centrum tej przestrzeni to kolekcja kapsułowa Summerland, stworzona specjalnie dla Le Bon Marché. Ta linia prêt-à-porter, idealna na europejskie lato, zawiera zwiewne spódnice, lekkie rękawy, długie suknie, stylowe stroje kąpielowe oraz luźne zestawy wykonane z naturalnych tkanin takich jak len, bawełna, organza i koronka. Dopełnieniem kolekcji są tropikalne sarongi, kapelusze i szale, które idealnie komponują się z letnią garderobą.

W ramach tej wyjątkowej rezydencji Zimmermann zaprezentuje również nowe produkty codziennego użytku, takie jak ręczniki, wachlarze, zestawy kart, notatniki i plakaty w limitowanych edycjach – idealne na prezenty lub pamiątki z podróży. Ponadto, w przestrzeni Zimmermann dostępne będą ekskluzywne produkty stworzone we współpracy z markami podzielającymi ich filozofię, takimi jak świece Trudon i kremy przeciwsłoneczne Standard Procedure.

Podczas wizyty w tej wyjątkowej przestrzeni goście będą mogli zatracić się w dźwiękach fal, odgłosach pękających muszelek i śpiewie ptaków. To pełne zanurzenie w atmosferze plażowego klubu, z zaawansowaną technologią dźwiękową i wizualną, sprawi, że każdy odwiedzający poczuje się jak na prawdziwych wakacjach. Co więcej, zmieniające się co jakiś czas aranżacje inspirowane różnymi aspektami nadmorskiego życia będą zachęcać do ponownych odwiedzin.

W strefie Zimmermann znajdzie się również fotomaton, pozwalający uchwycić wakacyjne chwile na tle plażowych pejzaży, co będzie doskonałym uzupełnieniem wizyty. Le Bon Marché planuje również organizację specjalnych, płatnych wydarzeń, które będą odbywać się w tej przestrzeni – szczegóły zostaną ogłoszone wkrótce na stronie internetowej domu towarowego.

Marka Zimmermann, założona w Sydney, zdobyła światową sławę dzięki swojej wyrafinowanej kobiecości, charakterystycznym nadrukom i nowoczesnym zdobieniom. Od początków łączących modę z kostiumami kąpielowymi, Zimmermann rozwija swoje kolekcje o elementy odzieży letniej z niepowtarzalnym australijskim charakterem. Ich projekty, regularnie prezentowane na Paris Fashion Week, obejmują stroje kąpielowe, akcesoria, obuwie, biżuterię i odzież z denimu, a marka posiada 60 butików na całym świecie, w tym w Europie, USA, Chinach i Australii.