fot. materiały prasowe

„Becoming Karl Lagerfeld”: Narodziny legendy mody już na Disney+

Disney+ po raz kolejny zabiera nas w świat high fashion, tym razem przenosząc nas do Paryża lat 70. z nowym serialem „Becoming Karl Lagerfeld”. Ta sześcioodcinkowa produkcja nie tylko opowiada o wczesnych latach kariery legendarnego projektanta, ale również ukazuje jego fascynującą rywalizację z innym wielkim nazwiskiem mody, Yves’em Saint Laurentem.

Serial opiera się na bestsellerowej książce „Kaiser Karl” autorstwa Raphaëlle Bacqué i skupia się na młodym Karlu Lagerfeldzie, granym przez Daniela Brühla. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy Lagerfeld stawia pierwsze kroki w świecie haute couture. To właśnie wtedy na jego drodze staje Jacques de Bascher, zmysłowy dandys, w którego wciela się Théodore Pellerin. Ich relacja pełna jest napięcia, pasji i inspiracji, która napędza Lagerfelda do rywalizacji z Yves’em Saint Laurentem (Arnaud Valois), wspieranym przez biznesmena Pierre’a Bergé’a (Alex Lutz).

Lata 70. to czas wielkich zmian i nowych możliwości w świecie mody. Serial skrupulatnie odwzorowuje ten okres, o czym świadczy imponująca liczba 2700 strojów wykorzystanych w produkcji, z czego 160 zostało specjalnie uszytych przez zespół kierowany przez główną kostiumografkę Pascaline Chavanne. Chavanne podkreśla, że każdy detal, od strojów po scenografie, został starannie dobrany, aby oddać atmosferę Paryża tamtych lat.

Producent serialu Arnaud de Crémiers zaznacza, że wybór lat 70. jako tła dla historii nie był przypadkowy. To właśnie wtedy Lagerfeld spotkał Jacques’a de Baschera i rozpoczął rywalizację z Saint Laurentem. „Mieliśmy wszystkie dramatyczne składniki, które tworzyły przepis na świetną serię”, podkreśla de Crémiers.

Pascaline Chavanne dodaje, że w serii każda postać miała swoje znaczenie, od Amerykanów nowo przybyłych do Paryża, przez stałych bywalców Café de Flore, po queerowy tłum nad brzegiem Sekwany. „To były wszystkie części składowe obrazu, który dzięki 2500 statystom udało się powołać do życia”, mówi Chavanne.

W rolach głównych zobaczymy Daniela Brühla, znanego z takich produkcji jak „Na zachodzie bez zmian” czy „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. Towarzyszyć mu będą Théodore Pellerin jako Jacques de Bascher, Arnaud Valois jako Yves Saint Laurent, Alex Lutz jako Pierre Bergé oraz Jeanne Damas jako Paloma Picasso.

„Becoming Karl Lagerfeld” to nie tylko serial o modzie, ale przede wszystkim o dążeniu do realizacji swoich marzeń, rywalizacji i inspiracji, która napędza do działania. Premiera już dostępna na Disney+. Nie przegapcie tej wyjątkowej podróży do świata mody lat 70. i odkryjcie, jak Karl Lagerfeld stał się ikoną, którą znamy dziś.