fot. YouTube screen

Louis Vuitton Wiosna-Lato 2025: Wiosenne przebudzenie

Louis Vuitton – zarówno męski jaki damski – zawsze zachwycał mnie swoimi kolekcjami, a najnowsza propozycja na sezon wiosna-lato 2025 nie jest wyjątkiem. Pod kreatywnym kierownictwem Pharrell Williamsa, ta męska kolekcja to prawdziwa oda do różnorodności i jedności ludzkości, łącząca w sobie zarówno luksus, jak i głębokie przesłanie społeczne.

Kolekcja zatytułowana „Le Monde est à Vous” celebruje ludzi współzamieszkujących naszą planetę, przedstawiając nas z perspektywy kosmicznej. Pharrell Williams chciał ukazać uniwersalny duch globalnej mentalności Louis Vuitton. Kolekcja, składająca się z tonalnych sylwetek w odcieniach skóry, symbolizuje jedność i różnorodność ludzkiej rasy, podkreślając, że mimo różnic, wszyscy jesteśmy z jednej krwi i kości.

Pokaz odbył się na dachu La Maison de l’UNESCO w Paryżu, co dodatkowo podkreśliło międzynarodowy charakter kolekcji. Ta symboliczna lokalizacja, zbudowana w imię jednoczenia ludzkości poprzez kulturę, była idealnym miejscem do zaprezentowania wizji Williamsa. Towarzyszyła temu kompozycja „Triumphus Cosmos” napisana przez samego Williamsa, tworząc wyjątkową atmosferę.

Przed pokazem odbyła się projekcja filmowa, wyreżyserowana przez Air Afrique, która wprowadziła widzów w świat przyszłości, pokazując młodych dyplomatów przyszłości. Ten film był hołdem dla przyszłych pokoleń i Afro-diaspory, podkreślając jedność w różnorodności.

Sylwetki kolekcji są zainspirowane archetypowymi podróżnikami: od eleganckich dyplomatów po odważnych pilotów. Znajdziemy tu zarówno eleganckie garnitury i płaszcze, jak i wygodne dresy i sportowe ubrania. Każdy element kolekcji jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, z użyciem najwyższej jakości materiałów i technik.

Paleta kolorów kolekcji nawiązuje do różnych odcieni skóry ludzkiej, co tworzy jednolitą, ale jednocześnie różnorodną całość. Na pierwszy rzut oka sylwetki wydają się jednolite, ale z bliska można dostrzec misternie wykonane detale i tekstury. Monogramy i wzory nawiązują do struktury skóry, dodając kolekcji głębi i złożoności.

Nie można zapomnieć o akcesoriach, które dopełniają każdą stylizację. Kolekcja zawiera bogato zdobione guziki, hafty i perły, które nadają ubraniom unikalnego charakteru. Nowa linia toreb Soft Leather Goods to kolejny hit, gdzie klasyczne modele Louis Vuitton zostały odświeżone w luksusowej, miękkiej skórze.

Buty w tej kolekcji to prawdziwe dzieła sztuki, inspirowane podróżnikami i ich potrzebami. Od eleganckich botków po sportowe sneakersy – każdy model jest przemyślany i dopracowany. Biżuteria natomiast to hołd dla dandysów, z naszyjnikami, bransoletkami i kolczykami, które dodają blasku każdej stylizacji.

Nowa kolekcja Louis Vuitton na sezon wiosna-lato 2025 to coś więcej niż tylko moda. To manifest jedności i różnorodności, pokazujący, że luksus może iść w parze z głębokim przesłaniem. Pharrell Williams po raz kolejny udowodnił, że moda to nie tylko ubrania, ale przede wszystkim sposób na wyrażenie siebie i łączenie ludzi na całym świecie.