fot. materiały prasowe

Padle Fever: Dynamiczna mieszanka tenisa i squasha

Padle, dynamiczny sport łączący elementy tenisa i squasha, szturmem zdobywa serca Polaków. Niesamowita historia tej dyscypliny, sięgająca korzeniami Acapulco w Meksyku, oraz rosnąca popularność w Polsce, czynią ją tematem na czasie. A teraz, dzięki współpracy polskiej marki PALMAR z renomowaną szwedzką marką TwoTwo, entuzjaści padla mają dostęp do najwyższej jakości sprzętu i odzieży sportowej.

Padle narodził się w Meksyku, kiedy to Enrique Corcuera, zmęczony ciągle wypadającą piłką podczas gry we fronton, postanowił przebudować swój kort, dodając ściany i siatkę. Zasady gry opracowała jego żona, co przyczyniło się do stworzenia nowego, fascynującego sportu. Przyjaciel Corcuery, hiszpański książę Alfonso de Hohenlohe, zakochał się w tej grze i przyniósł ją do Hiszpanii, gdzie szybko zyskała popularność. Pierwszy kort w Europie powstał w Club Marbella.

Dziś padle jest jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie. Gra w nią ponad 25 milionów osób w 90 krajach. Hiszpania, z ponad 6 milionami aktywnych graczy, jest na czele tego boomu, a padle jest tam drugim najpopularniejszym sportem po piłce nożnej. W Argentynie gra w padle ponad 2 miliony osób, a w Szwecji, gdzie sport ten rośnie w zawrotnym tempie, już pół miliona obywateli oddaje się tej pasji.

Kasia Rusin, założycielka marki PALMAR, podczas pobytu w Hiszpanii dostrzegła rosnący potencjał padla. Zainspirowana tym dynamicznym sportem, nawiązała współpracę z niszową szwedzką marką TwoTwo, specjalizującą się w produkcji sprzętu do padla. Teraz PALMAR, znana z minimalistycznego i jakościowego activewear, wprowadza na polski rynek sprzęt, który zadowoli zarówno amatorów, jak i profesjonalnych graczy.

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z TwoTwo, wprowadzając na polski rynek sprzęt, który zadowoli zarówno amatorów, jak i profesjonalnych graczy padla. Nasza misja to nie tylko dostarczanie wysokiej jakości odzieży sportowej, ale także kompleksowego wyposażenia, które wspiera aktywny styl życia.”

Kasia Rusin, założycielka i projektantka PALMAR

Padle zdobywa serca zarówno polskich, jak i zagranicznych gwiazd. W Polsce można spotkać na kortach Agnieszkę Radwańską, Quebonafide i Joannę Jędrzejczyk. Na świecie w padla grają takie ikony jak David Beckham, Zinédine Zidane i Cristiano Ronaldo. Sport ten przyciąga swoją dynamicznością, łatwością do nauczenia i możliwościami intensywnej rywalizacji.

PALMAR to marka z południowej Polski, założona przez specjalistkę od brandingu, projektantkę graficzną i profesjonalną snowboardzistkę Kasię Rusin. Zainspirowana pięknem i kulturą sportu, stworzyła markę skoncentrowaną na ludziach aktywnych, ceniących jakość i styl. Odzież i akcesoria PALMAR, wykonane z najwyższej jakości materiałów, charakteryzują się klasycznymi fasonami i neutralną paletą kolorów, co sprawia, że są idealne do aktywnego stylu życia.

Padle Fever zdobywa Polskę i świat, a dzięki markom takim jak PALMAR i TwoTwo, mamy dostęp do najwyższej jakości sprzętu i odzieży, która podnosi komfort i styl gry. Gotowi, by dołączyć do padlowego szaleństwa?

Więcej informacji znajdziecie na www.palmar.co.