fot. materiały prasowe

Ann Demeulemeester Jesień-Zima 2021/2022

Kolekcja Ann Demeulemeester na sezon jesień-zima 2021/2022 to cięcia zaczerpnięte z pasji i mistrzostwa w krawiectwie. Czerń i biel są używane w czystej postaci, bez niuansów, jako ucieleśnienie polemiki, która istnieje między czystą paletą, a materiałami wybranymi do wykonania, która zapewnia równowagę między grubością, a wyrafinowaniem. Konstrukcja odzieży opiera się na prostej koncepcji.

Elegancja w kolekcji jest zasymilowana . Podkreśla piękno gestu, dynamizm bez wysiłku i naturalny ruch. Podwójny temat – kontrast i homologia, jest również obecny w różnicach między płciami.

Ubrania w kolekcji to te, które ubierają i podążają za ciałem. Sezon jesień-zima 2021/2022 to powrót do korzeni i niezwykle osobista interpretacja indywidualności, charakterystyczna dla Ann Demeulemeester, która zawsze przewyższała estetyczne i emblematyczne napięcie między mężczyzną i kobietą. Wszystko dzięki poetyckiej androgynii.

Ubrania, które nie są symbolami, ale raczej konkretnymi interpretacjami, spełniającymi funkcję, zmysłową i emocjonalną. Kolekcja jest dla tych, którzy dostrzegają nowoczesność w „czystości” sztuki krawiectwa.