Helmut Lang Jesień-Zima 2021/2022

W miarę „powrotu do normalności, Helmut Lang na sezon jesień-zima 2021/2022 proponuje ostrożne, ale optymistyczne podejście do mody. Marka tym razem skupiła się na tworzeniu elementów wielofunkcyjnych i takich, które można nosić wiele sezonów.

Kolekcja inspirowana strojem narciarskim to funkcjonalne hi-tech. Do jej stworzenia użyto m. in. podwójnej folii neoprenowej, pikowanej tkaniny, która jest nieprzemakalna czy ocieplany lureks. Prawdziwym kunsztem jest ponadczasowa sylwetka wykonana z materiałów, które były już obecne w pracowni Helmuta Langa. Znajdziemy tutaj dużo pasków czy patchworków.

W męskiej części znajdziemy takie stylizację jak dres wykonany z samoczyszczącego się nylonu, poldery z eksperymentalnym patchworkiem czy pikowaną kamizelkę, stworzoną z matowej nylonowej bawełny z kontrastującymi srebrnymi akcentami. Helmut Lang proponuje w swoich ubraniach elementy, które pomogą stworzyć podstawy męskiej garderoby. Są to proste kroje, ale też takie, które uwydatniają męska sylwetkę.

Damska część kolekcji jest oparta o kombinezony.Helmut Lang reinterpretuje również garnitur poprzez wprowadzenie go w jeszcze bardziej kobiecej wersji. Wykonany jest z bawełniano-skórzanego materiału, który jest na tyle komfortowy i elastyczny, że zapominamy o formalizacji stroju. Klasyczne dresy Helmuta Langa zawierają tym razem długie drapowania z rozciętymi rękawami.