Vicher Wiosna-Lato 2021

„Straćmy razem głowę, odpuśćmy, bądźmy szczęśliwe, poszalejmy choć przez chwilę. Carpe diem! Jest dobrze” – tak siostry Inez i Katarzyna, projektantki Vicher, mówią o swojej najnowszej kolekcji. Zabawa soczystymi kolorami, geometryczne cięcia i inspiracja sztuką ulubionych artystów – te trzy elementy są pewne w kolekcjach duetu Vicher. Nie mogło być inaczej także i w sezonie SS 21, w kolekcji nazwanej „Lose Your Head”, w której w centrum uwagi jest motyl. Ostatnie miesiące to czas wielu wyzwań i zmian, ale także poszukiwania szczęścia w małych przyjemnościach i dostrzegania piękna blisko nas. Dziś możemy powiedzieć: „jest pięknie”, ale najlepsze przed nami!

Niezłomność i odwaga wzmocniły nasze poczucie pewności, zaczynamy cieszyć się życiem ponownie, ale potrzebujemy wytchnienia, radości i szaleństwa. Motywem przewodnim  kolekcji „Lose Your Head” jest motyl – symbol zmian, niezwykłej transformacji i piękna. Ten niesamowity owad symbolizuje nieśmiertelność, odrodzenie i drogę do lepszych z mian. Przypomina, jak się podnieść i zaufać swoim skrzydłom.

W kolekcji jest delikatny, monochromatyczny i pełen barw, przeskalowany – widoczny zarówno w autorskich nadrukach jak i w konstrukcji projektów. Osią projektów są ręcznie układane jedwabne kwiaty, ilustracje, plisowania i drapowania. Projektantki Vicher – siostry Katarzyna i Inez – tym razem czerpią ze stylistyki lat 70. i 80. oraz inspirują się sztuką. Po Fridzie Kahlo w centrum zainteresowań stanął Salvador Dali, geniusz i ekscentryk, przyjaciel Fridy. Jego obraz „Statek motyli” oddaje klimat najnowszej kolekcji Vicher. 

W palecie barw kolekcji „Lose Your Head” znajdują się opalizujące kolory nude, przechodzące w miedziane, błyszczące wariacje; natomiast główną rolę pełni róż – jego wiele odcieni (od delikatnych po neonowe), użytych w różnych projektach kolekcji i zestawienie ich w nieoczywisty sposób, multiplikuje wrażenie odbioru. W tle kolekcji – jak zwykle u duetu Vocher –  nieodzowna biel i czerń, które tonują całość.  

Na linię ubrań w kolekcji Vicher wiosna-lat0 2021 „Lose Your Head” składają się sukienki mini i maksi, spódnice, kombinezony, swetry, jak i połyskujące bomberki.  W propozycjach na sezon wiosna-lato nie zabrakło nonszalanckich luźnych form spodni i kombinezonów, zarówno z dżinsu z haftowanym zdobieniem, jak i z miedzianej tkaniny z odrobiną błysku. Wiatr zmian, a właściwie wicher, niesie w kolekcji zamaszyste jedwabne suknie, nasycone barwami, które momentalnie wywołują fale endorfin i dobrych skojarzeń.

Nadmuchane wiatrem, skrzydlate rękawy zostały zastosowane zarówno w sukienkach, topach jak i kimonowych bluzach dresowych czy koszulach. Sportowy set dla miłośniczek aktywności fizycznej został ozdobiony ilustracjami i charakterystycznym logo Vocher. Dopasowane kombinezony, stroje kąpielowe, a także kolekcja swetrów stanowią kompatybilne elementy kolekcji, dając niezliczone możliwości łączenia printów, kolorów i form. Projektantki umiejętnie balansują między sensualnością a nonszalancją. Najnowsza kolekcja jest pełna awangardowych form, ekspresji, nieoczywistych połączeń i kontrastów. Lose Your Head – jest dobrze!