fot. materiały prasowe

Christian Siriano: Od wybiegu do salonu – nowa kolekcja mebli, która zachwyca

Christian Siriano, ikona świata mody i laureat CFDA, ponownie zaskakuje swoją kreatywnością, tym razem wprowadzając nową kolekcję mebli od Siriano Interiors. Kolekcja jest już dostępna wyłącznie na 1stDibs. To druga odsłona jego meblarskiej wizji, która pojawia się na rynku po debiutanckiej serii zaprezentowanej w maju 2021 roku. Nowa kolekcja składa się z 32 sztuk i jest hołdem dla stylu z lat 1940-1960, ale w nowoczesnym wydaniu, które doskonale wpisuje się w dzisiejsze trendy.

Siriano celebrował premierę kolekcji podczas kameralnej imprezy w swoim atelier w Nowym Jorku. Podczas wydarzenia zaprezentowano także obrazy Lou Venturelli i rzeźbione lampy autorstwa Jenny Basso, co dodało uroczystości artystycznego charakteru.

Jestem niesamowicie podekscytowany wprowadzeniem naszej drugiej kolekcji mebli, która inspirowana jest sylwetkami odzieży, które kocham w modzie z lat 1940-1960, ale w bardziej nowoczesnym wydaniu dla designu mebli. Luksusowe tkaniny, takie jak jedwabne paski taffety, boucle i welur, odgrywają tu znaczącą rolę. Chciałem, aby te elementy były mocne i pełne obecności, jak moje ubrania, ale jednocześnie były zabawne i niezbyt poważne. To kolekcja dla osób, które pragną stylowego domu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz garderoby.

Christian Siriano, projektant

Siriano Interiors, założone w styczniu 2020 roku, to pełnowymiarowa butikowa firma architektoniczna i projektowa, która oferuje nowoczesne i modne podejście do szerokiej gamy projektów mieszkaniowych i komercyjnych. Firma łączy elementy vintage, nowoczesne i współczesne z zachwycającymi teksturami i tkaninami, tworząc unikalne wnętrza.

Pierwszy projekt Siriano Interiors zyskał uznanie w Architectural Digest w 2018 roku, kiedy to zaprojektowali siedmiopiętrową przestrzeń handlową The Curated NYC. Od tego czasu firma projektuje wnętrza dla klientów na całym świecie, a ich prace można podziwiać w magazynach takich jak Domino, Vogue Living i Modern Luxury.

Christian Siriano, od czasu swojego debiutu w 2008 roku, zdobył uznanie jako jeden z najważniejszych projektantów mody. Jego kreacje noszą największe gwiazdy, w tym Dr. Jill Biden, Michelle Obama, Angelina Jolie, Oprah, Zendaya, Ariana Grande, Julianne Moore, Lady Gaga, Cardi B i wiele innych. Siriano jest także gospodarzem i mentorem w programie „Project Runway” i autorem bestsellerowych książek. Jego praca była prezentowana na licznych wystawach muzealnych, a sam projektant został wyróżniony w prestiżowych rankingach, takich jak Time’s 100 Most Influential People.

Kolekcja mebli od Christian Siriano to doskonałe połączenie mody i designu, które wnosi elegancję i odrobinę ekstrawagancji do codziennego życia. Możesz je nabyć już teraz na 1stDibs i przekonać się, jak moda z wybiegu może odmienić wnętrze Twojego domu.