Te filmy o modzie musisz znać

kultowe filmy w których ubrania są najważniejsze

Projektantka

„Czy to… Dior? Bardzo dobrze. Ale to MOJA wersja.” – słyszmy na początku filmu, gdy tytułowa projektantka (grana przez wspaniałą Kate Winslet) przybywa do swojego rodzinnego miasta. Zapytasz po co bogata, obdarzona talentem kobieta postanowiła powrócić do zabitej dechami dziury z trzema domami na krzyż? Za wszystkim kryje się chęć zemsty na mieszkańcach, którzy gdy była dzieckiem bardzo zaszli jej za skórę i pochopnie ocenili.

Yves Saint Laurent

Burzliwe życie założyciela domu mody Yves Saint Laurent nie mogło obyć się bez ekranizacji. I to dwóch. Wydanych w tym samym roku. Według nas film w reżyserii Jalila Lesperta, znajdzie miejsce w biblioteczce każdego fana mody. Piękna sceneria i wiernie oddany zmienny charakter Yves’a. To również wzruszająca opowieść o nieprzemijającej miłości nie tylko do mody.

The September Issue

Czym byłaby branża modowa bez Vogue-a? W ramach zajawki przed wydaniem polskiej edycji „biblii mody”, obejrzyjcie dokument w którym dowiadujemy się o tajnikach powstawania najdroższego w historii wrześniowego numeru czasopisma. Pamiętaj „wrzesień to styczeń dla mody.”

Coco Chanel

Francuski film biograficzny w reżyserii Anne Fontaine, który powstał na kanwie książki francuskiej pisarki Edmonde Charles-Roux. Opowiada historię młodej Gabrielle, która potem staje się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, a kamelia najważniejszym kwiatem kojarzonym do dzisiaj z domem mody Chanel.

Valentino: Ostatni cesarz wielkiej mody

ROME: Fashion designer Valentino poses for a portrait shoot for Sunday Telegraph Fashion Rome on May 22, 2007. (Photo by Lorenzo Agius/Contour by Getty Images) *** Local Caption *** Valentino

Dokument opowiadający o życiu jednego z najbardziej ekscentrycznych projektantów mody. Dowiadujemy się tutaj m. in. dlaczego Garavani wysyła po swoją gromadę mopsów prywatny samolot i czemu nigdy u jego boku nie zobaczymy nikogo innego.

przeczytaj też
be Mistis Wiosna-Lato 2019