Saint Laurent Wiosna-Lato 2022

Romantyzm w rockowym wydaniu. Tak w skrócie można nazwać najnowszą kolekcję Saint Laurent, stworzoną przez Anthony’ego Vacarello. Projektant tym razem zabrał nas do Wenecji. W specjalnie wyreżyserowanym video, możemy podziwiać wyjątkową, lustrzaną konstrukcję wśród której przechadzają się modele ubrani w ubrania na sezon wiosna-lato 2022.

Kolekcja to także nawiązanie do przeszłości domu mody. Yves Saint Laurent miał wśród swoich klientów Rudolfa Nureyev – jednego z najsłynniejszych tancerzy baletowych. Pomimo tego, że na scenie występował w jednolitym trykocie, lubił dziwaczne ubrania Saint Laurenta z lat 70. Takie jak chociażby krótkie tuniki safari i buty do uda, a także doskonale skrojone garnitury na dzień i na noc.

Ta przygoda jednak popchnęła pomysł dalej – zaprojektowanie propozycji odzieży męskiej, która znów była odważna w obecnych czasach.

Ubrania są wręcz pływające i falujące na wietrze. Inspirowane stylem wiktoriańskim, poetyckie i romantyczne. Pomimo tego, że dominującym kolorem kolekcji jest czerń, nie brakuje jednak koloru. Znajdziemy tutaj bakłażanowy prochowiec czy żółty peniuar. Wiele jest też inspiracji naturą i kwiatowych printów. Szczególnie w wieczorowej odsłonie kolekcji na wiosnę i lato 2022.

Buty także odgrywają znacząca rolę. Modele chodzą w wysokich platformach oraz sztybletach – to jednak ze znaków rozpoznawczych Anthony Vacarello.